Ogłoszenia duszpasterskie na 12. niedzielę zwykłą – 22.06.2014

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia uroczystości oraz procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać! przygotowującym ołtarze: ks. Grzegorzowi, s. Marii, s. Beacie, panom Kościelnym i studentom. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Chóru Mariańskiego, ministrantów, Krucjaty Maryjnej, Rodziców dzieci sypiących kwiaty oraz wszystkich uczestniczących w uroczystościach.
 2. Na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa zapraszamy  codziennie o godz. 18.00.
 3. We wtorek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Porządek Mszy Świętych – jak w dni powszednie. We wtorek imieniny obchodzi nasz Pan Organista i Dyrygent Chóru Mariańskiego, dr Jan Rybarski, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych, zdrowia, opieki św. Patrona i dalszych sukcesów we współpracy z Chórem Mariańskim.
 4. Zbliżają się wakacje i kończy się kolejny rok pracy formacyjnej i katechetycznej. Zakończenie roku formacji dla służby liturgicznej – ministrantów i krucjatek – odbędzie się w środę podczas nowenny do Matki Bożej i Mszy św. o godz. 18.30; do wspólnej modlitwy z ministrantami i krucjatkami zapraszamy również ich rodziców i rodziny.
 5. Na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odprawimy w naszym kościele Msze Święte dziękczynne dla uczniów, nauczycieli i wychowawców:
  • Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 1, czyli Szkoły Podstawowej nr 12 i Gimnazjum nr 15 – w czwartek o godz. 10.00;
  • Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 51, czyli Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 76 – w czwartek o godz. 11.00;
  • VII Liceum Ogólnokształcącego – w piątek o godz. 9.00.
 6. Trwa oktawa Bożego Ciała. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.30 i procesji eucharystycznej wokół kościoła. W czwartek oktawę zakończy obrzęd poświęcenia ziół i wianków. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
 7. Ks. Piotr Kwiecień zaprasza na spotkanie dawnych Oazowiczów: «Spotkanie Odporyszowskie po latach» będzie się w sobotę, 28 czerwca, w parafii Bł. Anieli Salawy, od godz. 10.00.
 8. Posługę w naszej parafii kończy ks. Jarosław Zieliński. Okazję do podziękowania za jego pracę duszpasterską w naszej wspólnocie będziemy mieli w przyszłą sobotę, 28 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 18.30.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na działalność Stolicy Apostolskiej i Ojca Świętego. Natomiast ofiarą złożoną w przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy mogli wesprzeć studentów-wolontariuszy, którzy wyjadą pomagać misjonarzom na Madagaskarze.
 10. W niedzielę swojego Patrona czci ks. Paweł Dobroszek. Drogiemu Solenizantowi życzymy potrzebnych łask Bożych na każdy dzień kapłańskiej posługi, dobrego zdrowia i życzliwości wiernych, którym służy.
 11. W następną niedzielę odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego: o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 12. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na tradycyjną pielgrzymkę do Częstochowy w niedzielę 13 lipca. Zapisy są przyjmowane we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii.
 13. W październiku zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Francji. Więcej informacji znajdziemy na wywieszonych plakatach. Zapisy już są przyjmowane w kancelarii i w zakrystii.
 14. Podajemy do wiadomości, że na czas wakacji – czyli w lipcu i sierpniu – nastąpi zmiana godzin odprawiania Mszy Świętych w naszym kościele w niedziele i w dni powszednie: w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 15.00, a w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6.00, 9.00 i 20.00. Okazja do spowiedzi w czasie wakacji – w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św., a w dni powszednie w godz. 7.00—8.00 i 18.00—19.00.   
 15. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym i Niedzieli napisano wiele o lekarzu – prof. Bogdanie Chazanie, który stał się ofiara medialnej nagonki, w Gościu Niedzielnym przeczytamy także, co o świętym o. Pio mówią odtajnione dokumenty watykańskiego archiwum. Do nabycia jest także Różaniec, ChiT poświęcony postaci papieża Franciszka oraz nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży.
 16. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin:

† Stefan Maciej Kocaj, z ul. Galla.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…