Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – 29.06.2014

  1. Na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa zapraszamy dziś i jutro o godz. 18.00.
  2. Przypominamy, że na czas wakacji – czyli od najbliższego wtorku – nastąpi zmiana godzin odprawiania Mszy Świętych w naszym kościele w niedziele i w dni powszednie: w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 15.00, a w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6.00, 9.00 i 20.00. Nie będzie również pierwszopiatkowej Mszy św. o godz. 16.30, a sakrament chrztu św. będzie udzielany dzieciom w pierwsze niedziele miesiąca o godz. 12.30. Okazja do spowiedzi w czasie wakacji – w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św., a w dni powszednie w godz. 7.00—8.00 i 18.00—19.00.
  3. W środę zapraszamy na uroczystości ku czci naszej Pani z Lourdes: na modlitwę różańcową o godz. 18.00, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę Świętą wotywną, którą zakończy udzielenie błogosławieństwa eucharystycznego na sposób lurdzki.
  4. W piątek przypada Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. w godz. 7.00—8.00 i 17.00—19.00, a nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Godzinki o Najśw. Maryi Pannie o godz. 7.40, a o godz. 8.00 na Mszę św. o Niepokalanym Sercu Najśw. Maryi Panny z pierwszosobotnim nabożeństwem wynagradzającym.
  6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na tradycyjną pielgrzymkę do Częstochowy w niedzielę 13 lipca. Zapisy są przyjmowane we wtorek w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii.
  7. Dziękujemy serdecznie za złożone dwa tygodnie temu ofiary na remonty parafialne: zebrano na ten cel 15.700 złotych. Jednocześnie w imieniu ks. Pawła Wierzbickiego dziękujemy za ofiary na pomoc Kościołowi w Chinach: tydzień temu ks. Pawłowi ofiarowano 16.275 złotych i niewielką ilość waluty obcej.  
  8. W związku z artykułami prasowymi oraz organizowanymi przez niektórych przedstawicieli Rady Dzielnicy protestami, rzekomo w obronie Parku im. św. Wincentego a Paulo, pragniemy poinformować  naszych Parafian, że zostało podpisane porozumienie pomiędzy Zgromadzeniem Księży Misjonarzy a właścicielem terenów po byłym Szpitalu Kolejowym, bezpośrednio sąsiadujących z kościołem naszej parafii – firmą Tętnowski Development. W porozumieniu tym Zgromadzenie Księży Misjonarzy i wszyscy parafianie otrzymali zapewnienie i gwarancje, że tereny zielone należące do Parku im św. Wincentego a Paulo pozostaną terenami zielonymi i w żaden sposób nie zostaną zabudowane. Z przykrością należy odnotować fakt, że pomimo podejmowanych przez proboszcza parafii prób nie udało się nakłonić przedstawicieli Rady Dzielnicy V do udziału w tym porozumieniu.
  9. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o nowej książce, omawiającej 25 lat medialnej wojny z Kościołem, prowadzonej przez jeden z dzienników, o tym, dlaczego nowemu królowi Hiszpanii nikt nie włożył korony na głowę oraz o konieczności przebaczenia – w wywiadzie z misjonarzem z Rwandy. Do nabycia jest także Różaniec, ChiT, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Miłujcie się! dla młodzieży oraz Ola i Jaś dla najmłodszych.
  10. Ofiarą złożoną dziś do puszki przed kościołem możemy wesprzeć studentów-wolontariuszy, którzy wyjadą pomagać misjonarzom na Madagaskarze.