Ogłoszenia duszpasterskie na 19. niedzielę zwykłą – 10.08.2014

  1. Dziś nasz Chór Mariański o godz. 16.00 wystąpi z koncertem w Tyńcu. Natomiast w piątek, 15 sierpnia, nasz Chór Mariański wystąpi z koncertem Totus Tuus w kościele św. Anny. Koncert z cyklu Musica Sacra rozpocznie się o godz. 18.00. Zapraszamy.
  2. Przypominamy, że w sierpniu w poniedziałki nie ma katechez przedmałżeńskich dla narzeczonych.
  3. We wtorek minie 3. rocznica śmierci śp. ks. Czesława Żaka CM. Za śp. ks. Czesława modlić się będziemy podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.
  4. W środę w naszej archidiecezji będzie obchodzone święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.
  5. W piątek 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte odprawimy według porządku niedzielnego; przypominamy, że nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 (ale będzie dodatkowa Msza św. ślubna o godz. 14.00). Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny jest świętem obowiązującym: każdy katolik powinien uczestniczyć w tym dniu w świątecznej Mszy Świętej. Po każdej Mszy św. tradycyjnie poświęcimy zioła i kwiaty.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy dzień imienin naszego proboszcza – ks. Jacka Kuziela, a także ks. Jacka Piotrowskiego. Czcigodnym Solenizantom już dziś życzymy wszelkich potrzebnych łask od Boga i opieki św. Patrona w kapłańskim posługiwaniu oraz polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  7. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na opłacenie prac remontowych w naszym kościele (i spłatę kosztów remontu dachu).
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o tym, jak wyrwać się z choroby alkoholowej i czy nieuleczalna choroba usprawiedliwia zabicie nienarodzonego dziecka, znajdziemy także wywiad na temat kryzysów w małżeństwie oraz reportaż z sanktuarium koreańskich męczenników, które za kilka dni odwiedzi papież. Do nabycia są również Niedziela, Źródło, Różaniec i inne czasopisma.
  9. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Mieczysław Zychal, z al. Kijowskiej;

† Jan Marcin Mach, z ul. Nowowiejskiej;

† Stanisław Wincenty Szczurowski, z ul. Rydla.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…