Ogłoszenia duszpasterskie na 20. niedzielę zwykłą – 17.08.2014

  1. Nadal przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę parafialną do Francji (m.in. do sanktuariów w Paryżu i Lourdes), która odbędzie się w dniach 4—12 października. Więcej informacji znajdziemy na wywieszonych plakatach. Zapisy są przyjmowane w kancelarii i w zakrystii.
  2. Na początku sierpnia nawałnice spustoszyły wiele miejscowości na terenie Archidiecezji Krakowskiej – m.in. Kasinę Wielką, Kasinkę Małą i Mszanę Dolną. Wielu mieszkańców straciło w jedną noc cały dorobek swojego życia. W duchu chrześcijańskiej solidarności możemy pomóc poszkodowanym: ofiary na ten cel są zbierane do skarbon przy wyjściu z kościoła – od minionego piątku do niedzieli 24 sierpnia włącznie.
  3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest już nowy Gość Niedzielny, a w nim opowieść o Kościele w Korei, do którego pielgrzymuje papież Franciszek, rozważanie na uroczystość Wniebowzięcia Maryi z duszą i ciałem oraz o języku, jakim mówi do młodych papież Franciszek. Do nabycia są również inne pisma – m.in. Niedziela i Różaniec.
  4. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Maria Zofia Dudek, z ul. Chodowieckiego;

† Zbigniew Lesław Tylek, z ul. Galla.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…