Ogłoszenia duszpasterskie na 21. niedzielę zwykłą – 24.08.2014

  1. W ubiegłą niedzielę składka była przeznaczona na prace remontowe w budynkach parafialnych i Kościele. Zebrano na ten cel 13.284 zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Nadal przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę parafialną do Francji (m.in. do sanktuariów w Paryżu i Lourdes), która odbędzie się w dniach 4—12 października. Więcej informacji znajdziemy na wywieszonych plakatach. Zapisy są przyjmowane w kancelarii i w zakrystii.
  3. We wtorek – obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte odprawimy o godz. 7.00, 8.00 i 18.30; na zakończenie Mszy Świętych odnowimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej. Ten dzień jest również Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie.Biskupi polscy piszą w swoim apelu m.in.: „Odpowiadając, w imieniu całego Kościoła w Polsce, na apel Ojca Świętego Franciszka oraz katolickiego Patriarchy Babilonii obrządku chaldejskiego, Louisa Raphaela I Sako, który błaga Polaków o gest solidarności, prosimy Was, aby dzień 26 sierpnia br. był Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie.Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie. Prosimy także o podjęcie praktyk pokutnych (droga krzyżowa, różaniec, post, jałmużna), aby w ten sposób wyrazić jedność z cierpiącymi braćmi i uprosić u Boga łaskę pokoju dla nich.Odpowiadając na ten apel zapraszamy na modlitwę różańcową we wtorek o godz. 18.00. i Mszę św. o godz. 18.30. Ze względu na uroczystość kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  4. W środę podczas Mszy św. i nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy w intencji misji, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na cele misyjne.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy audiobook  z „Dzienniczkiem” siostry Faustyny, a także artykuł odpowiadający na pytanie: dlaczego Kościół nie może udzielać Komunii św. rozwiedzionym, żyjącym w powtórnym związku? Do nabycia jest również Niedziela i inne czasopisma.
  6. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Maria Miśkowiec, z ul. Spokojnej;

† Leokadia Mikuskiewicz-Kumor, z ul. Skarbińskiego.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…