Ogłoszenia duszpasterskie na 23. niedzielę zwykłą – 07.09.2014

 1. W porozumieniu z konserwatorem zabytków – podjęto prace projektowe, dotyczące renowacji prezbiterium naszego kościoła. Do naszych parafian zwracamy się z prośbą o wypożyczenie zdjęć prezbiterium naszego kościoła: jeżeli ktoś jest w posiadaniu zdjęć przedstawiających prezbiterium w okresie międzywojennym i wcześniejszych – bardzo prosimy o ich przyniesienie  w tym tygodniu do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 2. Podajemy do wiadomości, że termin wyjazdu na pielgrzymkę parafialną do Francji nie uległ zmianie i odbędzie się w dniach 4—12 października. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Informacje na temat pielgrzymki znajdziemy na wywieszonych plakatach. Zapisy są przyjmowane w kancelarii i w zakrystii.
 3. Zgodnie z zapowiedzią – od dzisiejszej niedzieli w kaplicy akademickiej będzie odprawiana dodatkowa Msza św. z udziałem dzieci przedszkolnych o godz. 11.00.
 4. Od dzisiejszej niedzieli – o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 5. Zebranie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej;
 6. W czwartek, 11 września, w czasie Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji chorych. Po Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.
 7. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek na Mszę św. o godz. 18.30, a po Mszy św. na spotkanie w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 8. Podajemy do wiadomości, że w piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 9. Ks. Bogdan zaprasza chłopców i dziewczęta z klas drugich – już z klas drugich! – i starszych do służby przy ołtarzu: dziewczęta na spotkania kandydatek do Krucjaty Matki Bożej Niepokalanej w środy o godz. 17.45, a chłopców na spotkania dla kandydatów do grona ministrantów w piątki o godz. 17.00 w sali parafialnej. Rodziców prosimy o zachęcenie swoich dzieci do służby przy ołtarzu.
 10. Ks. Mariusz zaprasza dzieci z klas drugich i starsze do scholi dziecięcej: schola spotyka się na próbach w niedziele o godz. 10.20 w sali parafialnej i uczestniczy we Mszy św. niedzielnej o godz. 11.00.
 11. Ks. Henryk Surma zaprasza byłych ministrantów wraz z rodzicami i rodzinami na XII spotkanie ministrantów, którzy pełnili służbę liturgiczną w naszym kościele w latach 1960—1970: spotkanie odbędzie się w niedzielę 21 września w Krakowie-Skotnikach przy ul. Winnickiej 40. Spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 12.30 w kościele parafialnym w Skotnikach, a po Mszy św. zebrani modlić się będą na tamtejszym cmentarzu za zmarłych rodziców i ministrantów.
 12. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. opowieść o Biesłanie w 10. rocznicę krwawego ataku terrorystycznego, o męczennikach w Iraku (w wywiadzie z łacińskim metropolitą Bagdadu), i odpowiedź na pytanie: ile kosztuje zbawienie? Do nabycia jest także Niedziela, Różaniec, Źródło i powakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, powakacyjny numer naszego pisma Z Życia Parafii
 13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Zofia Maria Wójtowicz, z ul. Nawojki;

† Jacek Zdzisław Hałka, z ul. Rydla;

† Maciej Bolesław Gesing, z ul. Królewskiej.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…