Ogłoszenia duszpasterskie na 25. niedzielę zwykłą – 21.09.2014

  1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  2. Podajemy do wiadomości, że we wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  3. W dniach 4—12 października odbędzie się pielgrzymka parafialna do Francji. Spotkanie przedwyjazdowe odbędzie się w najbliższą środę, 24 września, o godz. 19.30 w sali parafialnej.
  4. Od środy zapraszamy do udziału w Triduum ku czci św. Wincentego a Paulo: na Mszę św. o godz. 18.30 i wspólną modlitwę za przyczyną św. Wincentego. W środę podczas nowenny do Matki Bożej i Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji misji, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na pomoc misjonarzom.
  5. Zapraszamy na V Pielgrzymkę Żywego Różańca do sanktuarium w Łagiewnikach w sobotę 27 września. Początek: w Centrum Jana Pawła II o godz. 9.30. Pielgrzymi do Łagiewnik i z powrotem pojadą autokarem. Zapisy – we wtorek w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii. 
  6. W sobotę – 27 września – obchodzić będziemy w naszej parafii uroczystość odpustową św. Wincentego a Paulo, patrona dzieł chrześcijańskiego miłosierdzia, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00 i 18.30. W sobotę w naszym kościele będzie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
    Uroczysta Msza św. ku czci św. Wincentego a Paulo zostanie odprawiona w niedzielę, 28 września, o godz. 12.30. W uroczystej Mszy św. udział wezmą Księża-Goście z naszego dekanatu, a Mszy św. będzie przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosi ks. Marek Białkowski CM, były proboszcz parafii Św. Krzyża w Warszawie, a obecnie superior domu Księży Misjonarzy w Piekarach. Wszystkich wiernych serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
  7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, co musi zrobić islam, by przestał być tak złowrogi i krwawy, komentarz do wydarzeń wokół tzw. wychowania seksualnego w polskich szkołach, o wybitnym profesorze fizyki, który u szczytu kariery naukowej został duchownym anglikańskim oraz o Albanii, którą odwiedza papież Franciszek. Do nabycia jest także Niedziela, Różaniec, Źródło i dominikański List oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci.