Ogłoszenia duszpasterskie na 27. niedzielę zwykłą – 05.10.2014

1. Codziennie przez cały październik wszystkich wiernych zachęcamy i zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 18.00. Dodatkowo od poniedziałku do piątku zapraszamy na różaniec dla dzieci o godz. 17.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.

2. Wszystkich studentów zapraszamy od jutra do środy, codziennie o godz. 20.00, na akademickie rekolekcje «Na dobry początek»; rekolekcje pod hasłem Jezus – propozycja aktualna poprowadzi ks. Andrzej Gołębiowski, salezjanin.

3. Ks. Marek Krawczyk zaprasza licealistów i studentów zainteresowanych górami i wspinaczką skalną do grupy sportowej (doświadczenie wspinaczkowe nie jest ważne). Zajęcia odbywają się we wtorki i piątki na panelu wspinaczkowym, ul. Warszawska 11, w godz. 19.00 – 21.00. Początek: we wtorek 7 października. Zapisy w zakrystii albo na panelu wspinaczkowym.

4.  Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek, 10 października, na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji dusz w czyśćcu cierpiących i konających, i na spotkanie formacyjne w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

5.  W sobotę, w 11. dniu miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji chorych podczas Mszy św. o godz. 18.30; po Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.

6.  W przyszłą niedzielę przypada XIV Dzień Papieski, obchodzony w tym roku pod hasłem Świętymi Bądźcie. Po Mszy św. o godz. 12.30 w kościele odbędzie się koncert Jan Paweł II – Inspiracje w wykonaniu Piotra Rodowicza i Przyjaciół, na który wszystkich serdecznie zapraszamy.

Jak zwykle w Niedzielę Papieską – przed kościołem zbierane będą ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

7.  W przyszłą niedzielę, 12 października, rozpocznie się przygotowanie młodzieży ze szkół gimnazjalnych do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Uczniów klas I i II zapraszamy na spotkanie w kaplicy akademickiej po Mszy św. o godz. 11.00, a uczniów klas III – na spotkanie w sali parafialnej (o tej samej porze) albo na spotkanie w następny czwartek o godz. 18.00. Plan spotkań wywieszony jest w gablocie w wejściu do kościoła, był tez podany w ostatnim numerze gazety parafialnej.

8. Serdecznie zapraszamy na organizowane w naszym duszpasterstwie Studenckie Katechezy Przedmałżeńskie «Miłość z Wyboru» dla zakochanych, którzy chcą budować trwały i radosny związek.  Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 14 października, o godzinie 19.00 w kawiarence na poddaszu. «Miłość z Wyboru» to kurs rozszerzony, trwający 9 tygodni. Polecamy go szczególnie narzeczonym i parom, które chcą wejść w sakrament małżeństwa dobrze przygotowani. Więcej szczegółów znajdziemy na stronie internetowej naszego duszpasterstwa akademickiego

9.  Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Bochni, Wojnicza, Tarnowa i Tuchowa w sobotę 8 listopada. Zapisy: we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii. Więcej informacji – na ogłoszeniu w wejściu do kościoła.  

10.Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej. 

11.Ojciec Generał Zgromadzenia Księży Misjonarzy zwrócił się z prośbą o finansowe wsparcie dla inicjatyw misyjnych prowadzonych przez Zgromadzenie. Ofiary na ten cel można składać jeszcze dzisiaj do skarbony przy wyjściu z kościoła.

12.Zgodnie z wieloletnią tradycją – dziś po wszystkich Mszach św. przed kościołem można złożyć ofiarę pieniężną na pomoc najuboższym parafianom i dzieciom z ubogich rodzin. Członkowie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo składają serdeczne Bóg zapłać! za każdą ofiarę na pomoc biednym w parafii.

13.W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. trzecią, ostatnią część Dzienniczka s. Faustyny na płycie CD, przeczytamy także o Korei Północnej, o dyskusjach przed synodem o rodzinie, który rozpoczyna się w Rzymie, i o tym, jak pomagać ofiarom wojen i klęsk żywiołowych. Do nabycia jest także Niedziela, Różaniec i Źródło, nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz nowa książka o życiu św. Wincentego a Paulo, autorstwa ks. Bogdana Markowskiego, w cenie 8 złotych za egzemplarz.

14.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Zuzanna Górnikiewicz, z ul. Jadwigi z Łobzowa;

† Joanna Józefa Spyt, z ul. Staffa;

† Janina Jaskulska, z ul. Rydla.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…