Ogłoszenia duszpasterskie na 33. niedzielę zwykłą — 16.11.2014

  1. Informujemy naszych Parafian, że w prezbiterium naszego kościoła prowadzone są prace konserwatorskie dla przygotowania dokumentacji, która jest wymagana przez kuratora zabytków przed planowaną renowacją prezbiterium. Na opłacanie prac remontowych będzie przeznaczona składka w następną niedzielę.
  2. Odpowiadając na prośbę Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży w Krakowie – przez cały tydzień zbieramy i serdecznie zachęcamy do złożenia ofiary na pokrycie kosztów przygotowania i organizacji święta młodych w naszym mieście. Datki pieniężne na ten cel można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła przez cały tydzień – od dziś do następnej niedzieli.
  3. Codziennie o godz. 18.00 modlimy się za naszych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
  4. We wtorek, 18 listopada, odbędzie się zebranie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
  5. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w środę, 19 listopada, o godz. 19.30 w sali parafialnej.
  6. W sobotę, 22 listopada, przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia opieki świętej Patronki p. organiście Janowi Rybarskiemu i wszystkim członkom Chóru Mariańskiego; jednocześnie gratulujemy pięknego i poruszającego koncertu patriotycznego, który miał miejsce w niedzielę 9 listopada w Filharmonii Krakowskiej.
  7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata: po Mszy św. o godz. 9.30, przed Najświętszym Sakramentem, odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi i odśpiewamy pieśń Ciebie Boga wysławiamy
  8. W zakrystii można nabywać prasę katolicką. W Gościu Niedzielnymprzeczytamy m.in. o przygotowaniach do promocji Bożego Miłosierdzia – czyli Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, o ciągle rosnącej popularności bł. Karoliny Kózkówny, młodej dziewczyny, która zginęła 100 lat temu broniąc czystości, a także o inicjatywie młodych, by modlić się o moralną odnowę Krakowa. Do nabycia jest także Niedziela i inne czasopisma oraz kalendarz parafialny na przyszły rok.
  9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Helena Poznańska, z ul. Spokojnej;

† Robert Nowak, z ul. Lea;

† Edward Wieroński, z al. Kijowskiej;

† Kazimiera Maj, z ul. Piastowskiej;

† Zofia Anna Maciuszek, z ul. Staffa;

† Jan Skwara, z ul. Spokojnej;

† Jadwiga Jurczyńska, z ul. Królewskiej;

† Elżbieta Rychlicka, z ul. Chocimskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…