Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Objawienia Pańskiego — 06.01.2015

 1. Dziś przed każdą Mszą św. można nabyć u ministrantów przed kościołem kredę i kadzidło do poświęcenia.
 2. Wizytę duszpasterska w domach naszych Parafian rozpoczniemy jutro – w środę 7 stycznia. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:
  • w środę, 7 stycznia – ulice Bronowicka, Kadecka, Kazimierza Wielkiego i Staszczyka;
  • w czwartek, 8 stycznia – ulice Krzywy Zaułek i Jadwigi z Łobzowa;
  • w piątek, 9 stycznia – ul. Rydla;
  • w sobotę, 10 stycznia – al. Kijowska;
  • w niedzielę, 11 stycznia – ul. Skarbińskiego.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.30, a w soboty i niedziele o godz. 15.30. Woda święcona znajduje się przy szopce w kaplicy pojednania.

Za życzliwe przyjęcie kapłana, wspólną modlitwę oraz składane ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! Ofiary zostaną przeznaczone na seminarium Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

 1. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszej środy miesiąca. Jak zwykle – prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.
 2. W piątek Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Mszę św. o godz. 18.30 i na spotkanie po Mszy Świętej.
 3. W sobotę na Mszy św. o godz. 18.30 i po Mszy Świętej w naszym kościele wystąpi akademicki zespół wokalno-instrumentalny z Kansas w Stanach Zjednoczonych. Zespół odbywa tournée po krajach Europy Zachodniej i Środkowej. Serdecznie zapraszamy na koncert.

Nasz Chór Mariański dziś śpiewa kolędy we Wrocławiu, w przyszłą niedzielę wystąpi w Krakowie, na Wzgórzach Krzesławickich, natomiast w niedzielę 18 stycznia zaprasza na kolędowanie w naszej parafii – od Mszy św. o godz. 16.30.  

 1. Msze Święte niedzielne w kaplicy akademickiej dla rodziców z dziećmi przedszkolnymi oraz nieszpory niedzielne będą odprawiane od najbliższej niedzieli – czyli od 11 stycznia.
 2. kardynał Stanisław Dziwisz skierował do nas list poświęcony akcji «Szpital Domowy». Napisał w nim: Proszę, aby od 7 stycznia 2015 roku, w sercu Krakowa, na Rynku, w kościele św. Wojciecha, codziennie wieczorem od godz. 20.00 do 22.00 trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu, a kapłani udzielali sakramentu pokuty i pojednania. Od tego dnia kościół św. Wojciecha stanie się miejscem codziennej modlitwy i sercem duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży dla wszystkich mieszkańców i gości. List jest wywieszony w gablocie przed kościołem, jego pełny tekst można również otrzymać w zakrystii.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii.