Ogłoszenia duszpasterskie na 6. Niedzielę Wielkanocną — 10.05.2015

 1. Jeszcze dziś do skarbon przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na pomoc poszkodowanym przez tragiczne trzęsienie ziemi w Nepalu.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 (w sali Krucjaty) odbędzie się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I i II gimnazjalnych.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – codziennie o godz. 18.00.
 4. Jutro, w poniedziałek – w 11. dniu miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.30 chorzy będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia.
 5. We wtorek odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00.
 6. W środę przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Fatimy. Wieczorem – po nabożeństwie majowym i nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Mszy św. o godz. 18.30 będzie przewodniczył biskup Damian Muskus; w czasie Mszy św. ks. Biskup pobłogosławi nowych lektorów dla naszej parafii.    
 7. W imieniu Organizatorów zapraszamy na nabożeństwo majowe i uroczystość poświęcenia popiersia ks. biskupa Albina Małysiaka w Parku im. Henryka Jordana: uroczystość odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.
 8. Zapraszamy na pielgrzymkę majową do sanktuariów maryjnych w Płokach, Czernej, Paczółtowicach i Racławicach – w sobotę 23 maja. Zapisy we wtorki w pokoju obok zakrystii w godz. 17.00 – 18.00.
 9. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na III Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy – w sobotę 6 czerwca. Zapisy: również we wtorki w pokoju obok zakrystii w godz. 17.00 – 18.00.
 10. Zgodnie z zapowiedzią – dziś przed kościołem można złożyć ofiarę na wsparcie Hospicjum im. św. Łazarza w naszym mieście. Zachęcamy do ofiarności na ten cel.
 11. W zakrystii można zakupić prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. odwiedzinach w Polsce charyzmatycznego mówcy, który urodził się bez rak i nóg, o sytuacji w Republice Środkowoafrykańskiej w wywiadzie z biskupem stołecznego Bangi, o księżach, którzy zginęli w obozie koncentracyjnym w Dachau i o tym, jak pomóc w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Różaniec i inne pisma.    
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Maria Zając, z ul. Czarnowiejskiej;
 • Krystyna Guga, z ul. Warmijskiej;
 • Maciej Matuszewski, z ul. Warmijskiej;
 • Wanda Pindel, z ul. Chodowieckiego.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…