Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego — 17.05.2015

 1. W minioną niedzielę w Bazylice Św. Krzyża w Warszawie nasz organista i dyrygent Chóru Mariańskiego – Jan Rybarski został uhonorowany orderem św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. W tym roku mija 250. rocznica ustanowienia przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego tegoż orderu, który jest jednym z najważniejszych polskich historycznych odznaczeń zaszczytnych. Drogiemu Panu Janowi serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów artystycznych, a także Bożego błogosławieństwa i opieki Naszej Pani z Lourdes.
 2. Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” serdecznie dziękuje za wsparcie, w wysokości 5.718 złotych, jakie otrzymali od naszych wiernych nieuleczalnie chorzy pacjenci Hospicjum Okazana pomoc umożliwia otaczanie chorych niezbędną opieką, tak aby mogli przeżyć godnie ostatnie dni swego życia.
 3. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do Parku im. Henryka Jordana na nabożeństwo majowe i uroczystość poświęcenia popiersia ks. biskupa Albina Małysiaka, byłego proboszcza naszej parafii, a potem przez wiele lat biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – codziennie o godz. 18.00.
 5. Dziś po Mszy św. o godz. 20.00 wystąpi chór mieszany Con Fuoco Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zespół przedstawi muzykę sakralną rożnych epok, kompozytorów polskich i obcych. Serdecznie zapraszamy!
 6. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30, wyjątkowo w kancelarii parafialnej.
 7. W środę zapraszamy również na spotkanie z europosłanką Barbarą Bubulą na temat «Udział katolików w życiu społecznym i politycznym»: początek spotkania o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 8. Nasza parafia została zaproszona na Mszę św. dziękczynną za dar kanonizacji papieża Jana Pawła II: uroczysta Msza św. z udziałem wiernych i kapłanów naszego dekanatu zostanie odprawiona w Centrum Jana Pawła II w piątek, 22 maja, o godz. 17.00. Po Mszy św. wierni odmówią różaniec, prosząc o wstawiennictwo Papieża Polaka. 
 9. Studenci z DA «Na Miasteczku» zapraszają na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się w sobotę o godz. 21.00 w parafii bł. Anieli Salawy; o godz. 23.20 uczestnicy procesyjnie przejdą do naszego kościoła i wezmą udział w Eucharystii o godz. 24.00.
 10. Akademia Cnót Obywatelskich zaprasza na kolejne spotkanie w przyszłą niedzielę, 24 maja: podczas Mszy św. o godz. 16.30 będziemy się modlić w intencji Ojczyzny, a po Mszy św. w sali parafialnej spotkanie na temat «W hołdzie Papieżowi św. Janowi Pawłowi II» poprowadzi p. Michalina Pięch, nauczycielka i pisarka.
 11. Składka w przyszłą niedzielę będzie kolejną składką przeznaczoną na sfinansowanie prac remontowych w naszym kościele.
 12. W naszych parafiach trwa peregrynacja miniatur symboli Światowych Dni Młodzieży – Krzyża i ikony Matki Bożej Salus Populi Romani, które są symbolem oczekiwania na to wielkie wydarzenie i znakiem przygotowań. Każdy może przyjąć miniatury pod swój dach – i zachęcamy, aby to uczynić. Pomocą w modlitwie w czasie peregrynacji jest przygotowana na tę okazję broszura. Zapraszamy do zakrystii, aby zgłosić swój udział i ustalić termin przyjęcia miniatur symboli w swoim domu.
 13. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na III Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy – w sobotę 6 czerwca. Zapisy – we wtorek w pokoju obok zakrystii w godz. 17.00 – 18.00.
 14. Samorządowe Przedszkole nr 119 przy ul. Za Targiem (za Placem Targowym przy ul. Lea) informuje, ze dysponuje jeszcze wolnymi miejscami dla dzieci – również dla tych, które nie ukończyły 3 roku życia. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.
 15. W zakrystii można zakupić prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o niezwykłym filmie «Apartament», który właśnie wchodzi do kin i który pokazuje Jana Pawła II, jakiego jeszcze na ekranie nie oglądaliśmy. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Różaniec i inne pisma.    
 16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Jadwiga Lamot, z ul. Lea;
 • Stanisław Lewandowski, z ul. Skarbińskiego.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…