Ogłoszenia duszpasterskie na 10. niedzielę zwykłą – 07.06.2015

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia uroczystości oraz procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać! przygotowującym ołtarze: ks. Grzegorzowi, s. Marii, s. Beacie, panom Kościelnym i studentom. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Chóru Mariańskiego, ministrantów, Krucjaty Maryjnej, Rodziców dzieci sypiących kwiaty oraz wszystkich uczestniczących w uroczystościach.
 2. Na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o godz. 18.00.
 3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.30 i procesji eucharystycznej wokół kościoła.
 4. We wtorek odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia; spotkanie rozpocznie Msza św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00.
 5. W czwartek oktawę Bożego Ciała zakończy obrzęd poświęcenia ziół i wianków. Również w czwartek – w 11. dniu miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.30 chorzy będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia.
 6. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. W piątek – z racji uroczystości – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W piątek Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na spotkanie: na Mszę św. o godz. 18.30 i spotkanie formacyjne po Mszy św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 8. W dniach 11—14 czerwca odbywa się Międzynarodowy Festiwal Chóralny Cracovia Cantans. Z tej okazji w naszym kościele wystąpią trzy doskonałe chóry: z Filipin, Finlandii i Chór Politechniki Gliwickiej. Początek koncertu: w sobotę po Mszy św. o godz. 18.30. Chór Mariański serdecznie zaprasza.
 9. Parafia św. Szczepana zaprasza do udziału w dekanalnym Pikniku Światowych Dni Młodzieży – w przyszłą niedzielę, 14 czerwca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 14.00 w kościele św. Szczepana; po Mszy św. przewidziane są koncerty artystów chrześcijańskich (Hiob, Pax, Wieczny), spotkanie z przedstawicielami ŚDM, możliwość zakupienia gadżetów ŚDM i mały poczęstunek.
 10. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na tradycyjną pielgrzymkę do Częstochowy w niedzielę 12 lipca. Zapisy przyjmowane są we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii.
 11. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, co stało się z irlandzkimi katolikami, którzy w referendum poparli związki partnerskie oraz o pielgrzymce papieża Franciszka do Sarajewa – miasta, w którym zbrodniarze chodzą po ulicach, a miastu grozi kolejny konflikt. Do nabycia jest także Niedziela, Różaniec i inne czasopisma.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Helena Kozłowska, z ul. Lea;

† Jerzy Więcek, z ul. Lea.

Naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…