Ogłoszenia duszpasterskie na 11. niedzielę zwykłą – 14.06.2015

  1. Parafia św. Szczepana zaprasza dziś do udziału w dekanalnym Pikniku Światowych Dni Młodzieży: rozpoczęcie Mszą św. o godz. 14.00 w kościele św. Szczepana; po Mszy św. przewidziane są koncerty artystów chrześcijańskich (Hiob, Pax, Wieczny), spotkanie z przedstawicielami ŚDM, możliwość zakupienia gadżetów ŚDM i mały poczęstunek.
  2. Na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o godz. 18.00.
  3. Dziś zapraszamy serdecznie na oratorium Modlitwa o wiarę, w wykonaniu scholi DA «Na Miasteczku» i orkiestry studentów. Początek oratorium – po Mszy św. o godz. 20.00.
  4. Jutro, w poniedziałek o godz. 20.00 odprawimy Mszę św. w intencji studentów przystępujących do letniej sesji egzaminacyjnej.
  5. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.
  6. Zapraszamy nowych chłopców i dziewczęta do służby liturgicznej: chłopcy mogą się zgłosić w środę o godz. 18.30 albo w piątek o godz. 18.00 do sali parafialnej, a dziewczęta – w środę o godz. 17.45 do sali krucjaty.
  7. Rozpoczęto prace zabezpieczające i malowanie dachów plebanii i zabudowań parafialnych. Na finansowanie prac remontowych będzie przeznaczona składka w następną niedzielę.
  8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na tradycyjną pielgrzymkę do Częstochowy w niedzielę 12 lipca. Zapisy przyjmowane są we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii.
  9. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o średniowieczu, które było nie ciemnym okresem, ale klejnotem, który zdarzył się w dziejach świata, o pobożności według Benedykta XVI i o młodych i wykształconych mężczyznach, którzy w Parlamencie Europejskim bronią każdego poczętego życia. Do nabycia jest także Niedziela, Różaniec i inne czasopisma.
  10. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Jadwiga Kośmider, z ul. Królewskiej;

† Anna Jerzykowska, z ul. Skarbińskiego.

Naszych zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…