Ogłoszenia duszpasterskie na 12. niedzielę zwykłą – 21.06.2015

 1. Na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o godz. 18.00.
 2. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 3. W bieżącym roku nasz Chór Mariański obchodzi 65-lecie działalności chóru po wojnie. Chór śpiewa w czasie parafialnych uroczystości, inspiruje koncerty w naszym kościele oraz aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym naszego miasta i kraju. W zakończonym ostatnio Międzynarodowym Festiwalu Cracovia Cantans nasz Chór zdobył I miejsce w kategorii utworów sakralnych; niedawno na festiwalu chóralnym w Niepołomicach również zajął I miejsce. Serdecznie gratulujemy Chórzystom osiągnięć, a Panu Organiście i Dyrygentowi Chóru Mariańskiego – drowi Janowi Rybarskiemu z okazji Imienin życzymy dobrego zdrowia i dalszej Bożej pasji muzycznej.
 4. Zbliżają się wakacje i kończy się kolejny rok pracy formacyjnej i katechetycznej. Zakończenie roku formacji dla służby liturgicznej – ministrantów i krucjatek – odbędzie się w środę podczas nowenny do Matki Bożej i Mszy św. o godz. 18.30; do wspólnej modlitwy z ministrantami i krucjatkami zapraszamy również ich rodziców i rodziny. Środowa uroczystość będzie też okazją, by złożyć życzenia Proboszczowi Jackowi Kuzielowi – z racji Imienin, które wypadają w czasie wakacji.
 5. Na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odprawimy w naszym kościele Msze Święte dziękczynne dla uczniów, nauczycieli i wychowawców:
 • Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 1, czyli Szkoły Podstawowej nr 12 i Gimnazjum nr 15 – w czwartek o godz. 10.00;
 • Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 51, czyli Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 76 – w czwartek o godz. 11.00;
 • VII Liceum Ogólnokształcącego – w piątek o godz. 9.00.     
 1. Posługę w naszej parafii kończy Grzegorz Markulak. Do wspólnego podziękowania za jego pracę duszpasterską w naszej wspólnocie zapraszamy w następną niedziele 28 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 9.30.
 2. W następną niedzielę odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego: o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 3. Jeszcze można się zapisać na tradycyjną pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy w niedzielę 12 lipca: we wtorek w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii.
 4. Podajemy do wiadomości, że na czas wakacji – czyli w lipcu i sierpniu – nastąpi zmiana godzin odprawiania Mszy Świętych w naszym kościele w niedziele i w dni powszednie: w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 15.00, a w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6.00, 9.00 i 20.00. Okazja do spowiedzi w czasie wakacji – w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św., a w dni powszednie w godz. 7.00—8.00 i 18.00—19.00.
 5. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. poradnik dobrego ojca, przeczytamy także o przestępcy, który dzisiaj pisze książki o Jezusie czytane przez miliony czytelników oraz o tym, dlaczego posłowie katolicy nie mogą poprzeć rządowego projektu ustawy o in vitro. Do nabycia jest także Niedziela, Różaniec oraz nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży.
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Franciszek Braś, z ul. Piastowskiej;
 • Stanisław Bańdo, z ul. Królewskiej;
 • Stefania Zabdyr, z ul. Skarbińskiego.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…