Ogłoszenia duszpasterskie na 16. niedzielę zwykłą – 19.07.2015

  1. Pragniemy przypomnieć, że w okresie wakacyjnym w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 15.00, nie będzie także nieszporów o godz. 18.00.
  2. W sobotę, 25 lipca, przypada w liturgii święto św. Jakuba, apostoła, a zarazem wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Wszystkich zmotoryzowanych zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 18.30; po Mszy św. poświęcimy samochody zaparkowane przy kościele.
  3. W sobotę dzień imienin obchodzi Krzysztof Dura, któremu życzymy obfitości łask Bożych i opieki świętego Patrona na każdy dzień kapłańskiej posługi.
  4. Również w sobotę przypada rocznica śmierci śp. ks. Zygmunta Czekańskiego CM. Za śp. ks. Zygmunta modlić się będziemy podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.
  5. Dnia 6 sierpnia wyruszy z Wawelu XXXV Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. W zakrystii można zapisać się na pielgrzymkę do grupy 8. – św. Wincentego a Paulo – i uzyskać   niezbędne informacje.
  6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. Szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego w którym znajdziemy artykuł na temat naprotechnologii.