Ogłoszenia duszpasterskie na 18. niedzielę zwykłą – 02.08.2015

  1. Zachęcamy wszystkich wiernych, aby w miesiącu sierpniu, który jest miesiącem abstynencji, ograniczyć albo wręcz wyeliminować spożywanie alkoholu. Ofiarujmy ten dar w intencji wszystkich uzależnionych.
  2. W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczystą liturgię za przyczyną Niepokalanej: nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 wspólną modlitwą różańcową i nowenną do Matki Bożej. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie i prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.
  3. W czwartek, 6 sierpnia, obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego.
  4. Również w czwartek po Mszy św. o godz. 7.00 na Wawelu wyruszy na Jasną Górę XXXIV Piesza Pielgrzymka Krakowska. W pielgrzymce weźmie udział grupa 8. – św. Wincentego a Paulo – z naszej parafii i z duszpasterstwa akademickiego. W zakrystii jeszcze tylko do wtorku włącznie można zapisać się na pielgrzymkę. Zachęcamy też do duchowej łączności z pątnikami, by w modlitwie za nich i razem z nimi błagać przez wstawiennictwo Maryi o łaski potrzebne naszym rodzinom, Ojczyźnie, Kościołowi i całemu światu.
  5. W czwartek w Warszawie odbędzie się zaprzysiężenie nowego prezydenta RP – Andrzeja Dudy. Uroczystość zaprzysiężenia poprzedzi Msza św. w warszawskiej archikatedrze św. Jana o godz. 11.45, podczas której będzie śpiewał nasz Chór Mariański. Msza św. będzie transmitowana przez telewizję. Zachęcamy wszystkich do modlitwy za Ojczyznę i nowego Prezydenta i do duchowej łączności z uczestnikami uroczystości.
  6. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. i na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawimy o godz. 8.00 i 18.30; w piątek okazja do spowiedzi w godz. 7.00 – 8.00 i 17.00 – 19.00.
  7. W przyszłą niedzielę, 9 sierpnia, naszym gościem będzie Marek Maszkowski CM, który na wszystkich Mszach Świętych opowie o swojej pracy misyjnej na Madagaskarze.
  8. Urząd Miasta Krakowa przekazał informacje dotyczące wymiany pieców węglowych w mieszkaniach mieszkańców Krakowa i możliwości jej dofinansowania. Szczegółowe informacje znajdziemy na ulotkach, wyłożonych przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy m.in. wywiad z bpem Janem Wątrobą, polskim delegatem na synod o małżeństwie i rodzinie, opowieść o angielskich męczennikach za wierność Kościołowi katolickiemu oraz o tym, jak zniszczono dzieło, które mogło otrzeźwić Polskę.
  10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Jacek Kluba, z ul. Warmijskiej;

† Anna Muniak, z ul. Chmiela;

† Halina Ślepowron-Kudelska, z ul. Jadwigi z Łobzowa.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…