Ogłoszenia duszpasterskie na 21. niedzielę zwykłą – 23.08.2015

  1. Przypominamy, że w sierpniu w poniedziałki nie ma katechez przedmałżeńskich dla narzeczonych.
  2. We środę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte odprawimy o godz. 7.00, 8.00 i 18.30; na zakończenie Mszy Świętych odnowimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej. Ze względu na uroczystość kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  3. W środę podczas wieczornej Mszy św. i nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy w intencji misji, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na cele misyjne.
  4. W niedziele, 30 sierpnia, o godz. 13.00 na Placu Zamkowym w Warszawie, odbędzie się manifestacja wielu organizacji prorodzinnych oraz licznych środowisk rodziców, zaniepokojonych rządowymi planami demoralizacji dzieci. Chodzi tu o zapowiedziana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zmianę podstawy programowej przedmiotu „Wychowanie do życia w rodzinie” oraz o włączenie tzw. „ treści antydyskryminacyjnych” do programu „Bezpieczna i otwarta szkoła” w rozpoczynającym się niebawem roku szkolnym 2015/2016. Do udziału w tej manifestacji zachęcają m.in. kard. Kazimierz Nycz i abp. Henryk Hoser. Zapisy na wyjazd autokarowy do wtorku, 25 sierpnia, w zakrystii. Wyjazd planowany jest około godz. 6.00, w niedziele 30 sierpnia, a powrót późnym wieczorem. Sprawę właściwego wychowania dzieci i młodzieży polecamy modlitwa naszych parafian.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy: Tajemnice trzeciej kuli, a wiec jeszcze nowości związane z zamachem na papieża Jana Pawła II w 1981 roku; możemy bliżej poznać wszystkich kapelanów prezydentów III Rzeczpospolitej, jak również dowiedzieć się o książce, która więcej nawróciła ludzi, niż ma liter na swoich kartach. Do nabycia jest również Niedziela i inne czasopisma.
  6. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasi parafianie:

† Henryk Śmigielski, z ul. Lea;

† Jerzy Widła, z al. Kijowskiej;

† Krystyna Siwek–Broczkowska, z ul. Spokojnej;

† Irena Rzepka, z ul. Gramatyka.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…