Ogłoszenia duszpasterskie na 22. niedzielę zwykłą – 30.08.2015

 1. Po przerwie wakacyjnej – od wtorku w dni powszednie będą odprawiane Msze św. o godz. 6.00 i 9.00, a w niedziele – o godz. 15.00; kancelaria parafialna będzie czynna również przed południem. Dodatkowa Msza św. z udziałem dzieci przedszkolnych w kaplicy akademickiej o godz. 11.00 – będzie odprawiana dopiero od niedzieli 13 września.
 2. Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy nauczycieli, uczniów i rodziców do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych, które odprawimy we wtorek i środę:
 • dla Szkoły Podstawowej nr 12 i Gimnazjum nr 15 – we wtorek o godz. 8.00;
 • dla VII Liceum Ogólnokształcącego – we wtorek o godz. 9.00;
 • dla Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 76 – w środę o godz. 11.00.

Podczas Mszy Świętych we wtorek o godz. 8.00 i w środę o godz. 11.00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów.

 1. W tym tygodniu przypadają pierwsza środa, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
 • w środę odprawimy uroczyste nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej, które rozpocznie się o godz. 18.00 procesją światła i wspólną modlitwą różańcową; podczas maryjnego nabożeństwa nowy rok formacji zainauguruje Krucjata Matki Bożej Niepokalanej: dziewczęta wezmą udział w nabożeństwie i Mszy Świętej, do udziału zapraszamy również rodziców i rodziny dziewcząt; wszystkich prosimy o przyniesienie świec lub lampionów;
 • w czwartek całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu zakończy uroczysta Msza św. o godz. 18.30; w czasie Mszy św. nowy rok formacji zainaugurują ministranci i lektorzy, do udziału zapraszamy również rodziców i rodziny chłopców;
 • w piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną; okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 19.00; dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 16.30;
 • w sobotę zapraszamy na Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, a po Mszy św. o godz. 8.00 – na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.
 1. Zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę parafialną do Wąwolnicy, Jabłecznej, Kodnia, Kostomłotów i Pratulina w dniach 3—4 października (sobota—niedziela). Zapisy we wtorki w godzinach 17.00—18.00 (a także telefonicznie: 12-637-66-69).
 2. Pracująca w naszej parafii Beata Woźniak obchodziła w tym roku 50-lecie powołania do Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę, 6 września, w czasie Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy z Siostrą Jubilatką i jej rodziną: o potrzebne łaski na dalsze lata służby Bogu i ludziom.
 3. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o książce, która nawróciła tysiące ludzi, o pierwszym błogosławionym z Republiki Południowej Afryki i o braku sprawiedliwości społecznej – w wywiadzie z senatorem Janem Rulewskim. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i nowy, powakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
 4. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:

† Bogusława Ladra, z ul. Lea.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…