Ogłoszenia duszpasterskie na 25. niedzielę zwykłą – 20.09.2015

  1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  2. W odpowiedzi na apel papieża Franciszka, z inicjatywy środowisk świeckich katolików w środę 23 września w trzech miastach – Krakowie, Warszawie i Poznaniu – odbędą się nabożeństwa ekumeniczne w intencji uchodźców. Będą na nich wymieniane imiona i historie uchodźców, którzy w ostatnich miesiącach zginęli podczas rozpaczliwych prób wydostania się z miejsc ogarniętych wojną. Polecimy też Bogu tych, którzy dotarli lub przybędą do Europy, prosząc Boga o Boże błogosławieństwo dla nich oraz o wyobraźnię miłosierdzia dla nas. W naszym mieście nabożeństwo odbędzie się w środę o godz. 20.30 w bazylice Świętej Trójcy (u Ojców Dominikanów), gdzie celebrację poprowadzi bp Grzegorz Ryś. W naszym kościele modlić się będziemy w intencji uchodźców w środę podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. Od czwartku zapraszamy do udziału w Triduum ku czci św. Wincentego a Paulo: na Mszę św. o godz. 18.30 i wspólną modlitwę za przyczyną św. Wincentego.
  4. W przyszłą niedzielę – 27 września – obchodzić będziemy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci św. Wincentego a Paulo, patrona dzieł chrześcijańskiego miłosierdzia, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia. W niedzielę w naszym kościele będzie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, jakimi są: Komunia sakramentalna, modlitwa według intencji Ojca Świętego i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Uroczysta odpustowa Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 12.30. W uroczystej Mszy św. udział wezmą Księża-Goście z naszego dekanatu, na Mszy św. będzie śpiewał nasz Chór Mariański, a Mszy św. będzie przewodniczył ks. dziekan Józef Caputa. Wszystkich wiernych serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

  1. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
  2. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. omówienie nowych zasad orzekania o nieważności małżeństwa, ogłoszonych przez papieża Franciszka, a z cyklu „Teologia ciała” – trzecią katechezę o tym, jak rozumieć słowa, że żony mają być poddane mężom. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne czasopisma.
  3. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Bronisław Pierzchała, z ul. Goetla;

dziecko Dawid Szybalski, z ul. Spokojnej.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…