Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła (30. niedzielę zwykłą) – 25.10.2015

  1. Do końca października zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 18.00, a dodatkowo od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 – na różaniec dla rodziców z dziećmi, a o godz. 19.30 – dla studentów i młodzieży.
  2. We wtorki po Mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II przy znaku jego relikwii.
  3. Duszpasterz akademicki zaprasza na poszerzone nauki przedmałżeńskie «Miłość z wyboru»: we wtorki o godz. 19.00 do Kawiarenki na Poddaszu.
  4. W następną niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Uroczystość Wszystkich Świętych jest świętem obowiązującym: każdy katolik w tym dniu powinien wziąć udział we mszy Świętej. Msze Święte w naszym kościele – według porządku niedzielnego. Nie będzie jedynie Mszy Świętej dla rodziców i dzieci przedszkolnych w kaplicy akademickiej.

Okazja do spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych – w czwartek i piątek w godz. 6.00 – 9.00 i 17.00 – 20.00.

  1. Do skarbony w zakrystii można składać kartki z wypominkami za zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a od 2 do 8 listopada codziennie o godz. 8.00 (a w Dniu Zadusznym także o godz. 18.30) będzie w ich intencji sprawowana Msza Święta. Natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej.
  2. Wspólnota Góra Oliwna zaprasza na kolejne edycje Kursu Alfa dla parafian. Kolejne dwie edycje kursu rozpoczną się w poniedziałek i piątek – 2 i 6 listopada. Kurs Alfa – to cykl 10 spotkań, prezentujących przesłanie chrześcijaństwa w sposób przystępny i nie wywierający presji. Jest to miejsce, w którym można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia. Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie internetowej wspólnoty, której adres można znaleźć na plakatach umieszczonych w gablotach.
  3. Zapraszamy na ostatnią w tym roku pielgrzymkę parafialną do Koprzywnicy, Sandomierza i Opatowa w sobotę 14 listopada. Zapisy we wtorki w godzinach 17.00—18.00.
  4. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, co wydarzyło się na synodzie w Rzymie i dlaczego księża są jak samoloty. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
  5. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Wojciech Domagała, z ul. Królewskiej;

† Krystyna Mierrniczek, z ul. Lea.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…