Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata — 22.11.2015

 1. Codziennie o godz. 18.00 modlimy się za naszych zmarłych polecanych w wypominkach.
 2. Od jutra do kosza przy ołtarzu św. Antoniego będzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, przeznaczone do paczek świątecznych dla ubogich parafian, które w grudniu przygotuje Stowarzyszenie Miłosierdzia.
 3. W środę podczas nowenny do Matki Bożej i Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji misji, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na pomoc misjonarzom.
 4. W piątek, 27 listopada, obchodzić będziemy w naszym kościele święto Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej objawiającej Cudowny Medalik. W tym dniu na zakończenie każdej Mszy św. będzie można przyjąć Cudowny Medalik.
 5. Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 1 (czyli szkoły „za murem”) zaprasza wszystkie dzieci pięcio- i sześcioletnie wraz z rodzicami na DZIEŃ OTWARTY Szkoły Podstawowej nr 12: w sobotę w godz. 10.00 – 12.00.
 6. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczyna się Adwent: na wszystkich Mszach św. rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które będą miały charakter odnowienia misji świętych. Program odnowienia misji świętych został wywieszony w gablotach i przed kościołem. Odnowienie misji przeprowadzi Piotr Furman, oblat Maryi Niepokalanej. O. Piotr skierował do nas słowo zachęty: Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie! Już wkrótce będziemy przeżywać w Waszej parafii odnowienie Misji Świętych. Posługa Słowa Bożego w czasie tych dni odnowy w Waszej Wspólnocie parafialnej została powierzona nam, kapłanom ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Chcemy odnowić naszą miłość do Jezusa i jego Niepokalanej Matki. Dlatego już przed naszym przybyciem kierujemy do Was słowa pozdrowień i zachęty do udziału w odnowieniu Misji Świętych i pięknego przeżycia tego czasu. Oby w tych dniach zadumy nad własnym życiem, zrodziło się w sercach ojców, matek, ludzi samotnych, młodzieży i dzieci żarliwe pragnienie odnowy życia.
 7. W przyszłą niedziele podczas Mszy św. o godz. 9.30 pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Natomiast już od dziś można nabywać w zakrystii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 8. Wszystkich, którzy chcą się włączyć w działalność Stowarzyszenia Cudownego Medalika, zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 9. W kinach można jeszcze zobaczyć poruszający film hiszpański Zakazany Bóg. Szczegółowe informacje są umieszczone przy wejściu do Kaplicy Pojednania.    
 10. W zakrystii można nabywać prasę katolicką. W najnowszej Niedzieli znajdziemy m.in. obszerną relację z koncertu Chóru Mariańskiego, który odbył się dwa tygodnie temu w Filharmonii Krakowskiej. Z kolei w Gościu Niedzielnym znajdziemy kalendarz ścienny z papieżem Franciszkiem na rok 2016, a także – w reportażu z Paryża – wstrząsające świadectwa byłych muzułmanów, którzy przyjęli chrzest. Do nabycia jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Zachęcamy także do nabycia kalendarza parafialnego na przyszły rok.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Benedykta Zięba, z ul. Krzywy Zaułek;

† Zdzisław Sroka, z ul. Królewskiej;

† Irena Ligaszewska, z ul. Spokojnej;

† Katarzyna Onuszko, z ul. Skarbińskiego.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…