Ogłoszenia duszpasterskie na święto Świętej Rodziny — 27.12.2015

  1. W tym tygodniu z racji przerwy świątecznej w poniedziałek, wtorek i środę nie będzie Mszy św. studenckiej o godz. 20.00, a kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu w godz. od 16.00 do 18.00.
  2. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.30 będziemy się modlić za wstawiennictwem św Wincentego a Paulo. Natomiast we wtorek po Mszy św. wieczornej będziemy wypraszać potrzebne łaski za przyczyną św. Jana Pawła II.
  3. W czwartek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Uroczystą Mszę św. z dziękczynnym Te Deum (za które możemy uzyskać odpust zupełny) odprawimy o godz. 18.30, a dla studentów o godz. 20.00. Nie będzie Mszy św. o północy. Kancelaria parafialna w czwartek będzie nieczynna.
  4. W piątek, w pierwszym dniu Nowego Roku 2016, obchodzić będziemy w liturgii uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która należy do tzw. świąt obowiązujących. Będzie to zarazem Światowy Dzień Pokoju. Za pobożne odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź w celu uproszenia Bożej pomocy na cały rok możemy uzyskać odpust zupełny. W piątek, 1 stycznia, porządek nabożeństw – jak w każdą niedzielę. Nie będzie jedynie dodatkowych Mszy Świętych w kaplicy akademickiej oraz nieszporów.
  5. Ponieważ pierwszy piątek przypada w Nowy Rok naszych chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek 8 stycznia, a w pierwszą sobotę Nabożeństwo Maryjne jak zwykle.
  6. Wszystkie wspólnoty i grupy działające w parafii razem ze wspólnotą Żywego Różańca – już dziś zapraszamy serdecznie na wspólny Opłatek w niedzielę 3 stycznia. Na Mszy św. o godz. 16.30 dokonamy zmiany tajemnic Żywego Różańca, a następnie zgromadzimy się w sali akademickiej na wspólnym spotkaniu.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Do nabycia jest także nasz parafialny kalendarz ścienny na 2016 rok.