Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę po Narodzeniu Pańskim — 03.01.2016

  1. Wszystkie grupy działające w parafii zapraszamy serdecznie na wspólny Opłatek: dziś po Mszy św. o godz. 16.30 do sali akademickiej.
  2. Jutro, w poniedziałek rozpocznie się wizyta duszpasterska księży w domach parafian: w poniedziałek odwiedzimy naszych parafian zamieszkałych przy Lea – numery nieparzyste, a we wtorek – przy ul. Lea – numery parzyste. Plan kolędy był zamieszczony w ostatnim numerze pisma Z Życia Parafii…, jest wywieszony w gablocie przed kościołem, znajdziemy go również na naszej stronie parafialnej www.misjonarska.pl.
  3. W środę, 6 stycznia, obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pań­skiego, zwaną też uroczystością Trzech Króli. Środowa uroczystość należy do tzw. świąt obowiązujących, a dzień wolny od pracy ma ułatwić nam spełnienie świątecznego obowiązku. Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione tak jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło, które będzie można wcześniej – czyli przed każdą Mszą Świętą – nabyć u ministrantów przed kościołem. Święto Trzech Króli jest dniem modlitw w intencji misji: ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na wsparcie misji świętych.
  4. Dziś i w środę nie będzie Mszy Świętej w kaplicy akademickiej oraz nie­szporów. W środę zapraszamy także na nabożeństwo pierwszej środy miesiąca o godz. 18.00.
  5. W piątek kapłani będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną – od godz. 9.00 (to w miejsce pierwszego piątku miesiąca).  
  6. W piątek Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących o godz. 18.30, a po Mszy św. na spotkanie w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. osiem opowiadań o zmarłym ojcu Janie Górze, o św. Gabrielu Possenti, który nigdy nie odmawia pomocy oraz – ważny dla rodziców! – wywiad z Joshem McDowellem, słynnym amerykańskim mówcą i pisarzem. Do nabycia jest również Niedziela, Źródło i Mały Gość Niedzielny dla dzieci oraz Ola i Jaś dla najmłodszych, a także parafialny kalendarz na 2016 rok.
  8. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Krystyna Giemza, z ul. Chocimskiej;

† Janina Zakrzewska, z ul. Królewskiej;

† Jadwiga Bucholc, z ul. Królewskiej;

† Maria Błasiak, z ul. Olimpijskiej;

† Janina Cymerkiewicz, z al. Kijowskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…