Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę zwykłą — 07.02.2016

 1. Tegoroczną kolędę zakończymy dzisiaj – wizytą duszpasterską w domach naszych parafian przy ulicach Krzywy Zaułek i Jadwigi z Łobzowa. Dziś o godz. 15.30 rozpocznie się również kolęda dodatkowa.  
 2. Dziś wieczorem, modlitwą różańcową o godz. 18.00 rozpoczniemy Triduum przed uroczystością odpustową ku czci Najśw. Maryi Panny z Lourdes. Na Triduum zapraszamy codziennie o godz. 18.00.
 3. We wtorek odbędzie się zebranie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 4. W najbliższą środę, 10 lutego, rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30 (dla dzieci), 18.30 i 20.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły: wierni od ukończenia czternastego roku życia są zobowiązani do powstrzymania się od pokarmów mięsnych, a wszystkich między osiemnastym a sześćdziesiątym rokiem życia obowiązuje ograniczenie posiłków do trzech (w tym jeden do syta).
 5. W czwartek, 11 lutego, obchodzić będziemy święto naszej wspólnoty parafialnej – uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Msze Święte odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 00, 18.30 i 20.00.

Dzień ten jest przeżywany w całym Kościele jako Światowy Dzień Chorego. W intencji osób chorych i starszych modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 15.00, połączonej z udzielaniem sakramentu namaszczenia. Sakrament chorych będzie udzielany również po Mszach św. o godz. 9.00 i 20.00. Wszystkich, którzy pragną przyjąć sakrament chorych, prosimy o wypisanie na kartce danych personalnych (imię, nazwisko oraz adres); kartkę należy wręczyć kapłanowi udzielającemu sakramentu.

Główne uroczystości odpustowe rozpoczną się wspólną modlitwą różańcową o godz. 18.00. Następnie, o godz. 18.30, wyruszy do ołtarza procesja światła. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosi metropolita krakowski – ks. kardynał Stanisław Dziwisz. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Członków grup parafialnych i Wiernych związanych z naszą świątynią do udziału w wieczornych uroczystościach, i prosimy o przyniesienie świec i lampionów. W czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 1. Wspólnota dla Intronizacji NSPJ zaprasza na spotkanie formacyjne w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy Świętej odpustowej. Podczas spotkania będziemy poznawać nowe pieśni pokutne i pasyjne.
 2. W piątki Wielkiego Postu odprawiać będziemy Drogę krzyżową: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu odprawiać będziemy o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 3. W piątek, 12 lutego, Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Mszę św. o godz. 18.30, a po niej na spotkanie formacyjne w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 4. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 (al. Kijowska 8) zaprasza rodziców z przyszłorocznymi uczniami klas pierwszych na DZIEŃ OTWARTY: w sobotę, 13 lutego, od godz. 10.30.
 5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę parafialną do Dąbrowy Górniczej i Wrocławia. Zapisy: we wtorek w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego na krzyżach misyjnych wypisywano słowa Ratuj duszę swoją oraz o pigułkach antykoncepcyjnych, które – zdaniem lekarzy – bardzo szkodzą zdrowiu, ale nikt nie bije na alarm. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne czasopisma. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Bolesław Pirzański, z ul. Kazimierza Wielkiego;

† Janusz Muniak, z ul. Chmiela;

† Ferdynand Wilk, z ul. Galla.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…