Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę Wielkiego Postu — 28.02.2016

 1. Program rekolekcji wielkopostnych jest wywieszony w gablotach, był też zamieszczony w ostatnim numerze naszego pisma Z Życia Parafii… We wtorek zachęcamy do skorzystania z okazji do spowiedzi rekolekcyjnej i przedświątecznej: w godz. 6.00—10.00 i 14.00—20.00.
 2. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 3. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes, które rozpocznie się o godz. 18.00 procesją ze świecami i modlitwą różańcową.
 4. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu zakończy Msza św. o godz. 18.30 w intencji ministrantów i ich rodzin.
 6. W pierwszy piątek miesiąca przypada święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej. Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalna od godz. 9.00. O godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci, o godz. 17.00 Droga krzyżowa dla wszystkich, a o godz. 17.30 Msza św. wieczorna (wspólna)!
 7. W piątek i sobotę, 4 i 5 marca, odbędzie się w naszym kościele spotkanie pod hasłem «24 godziny dla Pana». Będzie to całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu i całodobowa spowiedź. Jest to inicjatywa Papieża Franciszka z okazji Roku Miłosierdzia. Rozpoczęcie w piątek 4 marca o godz. 18.00 nabożeństwem pokutnym prowadzonym przez ks. bpa Tadeusza Pieronka. Przed kościołem studenci będą rozdawać ulotki ze szczegółowym planem wydarzenia.
 8. W sobotę, 5 marca, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, będzie miał miejsce JUBILEUSZ MIŁOSIERDZIA DLA STUDENTÓW. Zapraszamy wszystkich studentów naszego miasta do wspólnej modlitwy, którą poprowadzi ks. bp Grzegorz Ryś. Plan spotkania: o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi, o godz. 18.00 Eucharystia i od godz. 19.00 uwielbienie.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 16.30 zgromadzą się członkowie Żywego Różańca. Zachęcamy nowe osoby do włączenia się do Wspólnoty Żywego Różańca, by odpowiadać na orędzie Matki Najświętszej, która w Lourdes wzywała do modlitwy różańcowej, szczególnie o nawrócenie grzeszników.
 10. Tradycyjny kiermasz strojów pierwszokomunijnych odbędzie się w niedzielę 13 marca o godz. 12.30 w sali akademickiej.
 11. Szkoła Językowa KAKADU mieszcząca się w Domu Katolickim zaprasza na lekcje języka angielskiego: od poniedziałku zaczyna się nowy semestr. Szkoła oferuje profesjonalne lekcje w przyjaznej atmosferze za bardzo przystępną cenę.  Więcej informacji – na ulotkach znajdujących się z tyłu kościoła.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o postanowieniu poprawy czyli o trzecim warunku dobrej spowiedzi, a także dlaczego w Polsce kończy się „paliwo” rozwoju gospodarczego. Do nabycia jest także Niedziela i inne czasopisma, a także baranki wielkanocne Caritasu (w cenie 6 złotych). Natomiast dzieci mogą otrzymać skarbonkę na zbierane w Wielkim Poście ofiary na pomoc biednym.
 13. Jeszcze dziś do skarbony przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Natomiast przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii.
 14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Henryk Radoń, z ul. Nawojki;

† Zyta Palonek, z ul. Spokojnej;

† Antoni Dąbrowski, z ul. Skarbińskiego;

† Elżbieta Płaszyńska, z ul. Nawojki;

† Danuta Grabarczyk, z ul. Lea.

Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…