Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej — 20.03.2016

  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawimy dziś o godz. 17.30.
  2. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną w dniach 1-2 kwietnia (piątek-sobota) do Świnic Warckich, do Gniezna i na Lednicę. Zapisy: we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii.
  3. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed Świętami odbędzie się w Wielką Środę o godz. 19.15 w kancelarii parafialnej.
  4. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach Paschalnego Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, które jest «szczytem całego roku liturgicznego». Program Triduum przedstawia się następująco:

W Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

W Wielki Piątek: adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.00, modlitwy poranne (jutrznia) o godz. 8.00, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00, Liturgia Męki Pańskiej z Komunią Świętą o godz. 18.00, a po jej zakończeniu procesja do Bożego Grobu, nabożeństwo Gorzkich żali i adoracja do godz. 24.00.

W Wielką Sobotę: adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie od godz. 6.00, modlitwy poranne (jutrznia) o godz. 8.00, święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do godz. 17.00 przed kościołem.

W Wielki Piątek, a jeżeli to możliwe, także w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej, należy zachować święty post paschalny, to znaczy tzw. post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Liturgia Wielkiej Nocy rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00 i zakończy uroczystą procesją rezurekcyjną, która wyruszy ok. godz. 21.00. Na liturgię Wigilii Paschalnej należy przynieść ze sobą świece.

Okazja do spowiedzi przed Triduum i Świętami Wielkanocnymi: od poniedziałku do środy w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 20.00.  

Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko do środy włącznie.

Plan Wielkiego Tygodnia jest wywieszony w gablocie, był też zamieszczony w ostatnim numerze naszego pisma Z Życia Parafii…

  1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami oraz młodzież zapraszamy do kościoła na uroczystą Mszę św. godz. 11.00.
  2. Wciąż poszukiwani są parafianie, którzy zechcą, w duchu chrześcijańskiej gościnności, przyjąć w swoim domu pielgrzymów, którzy przybędą do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Gotowość przyjęcia pielgrzymów można zgłaszać w budynku Duszpasterstwa Akademickiego, w czasie dyżurów Parafialnego Komitetu Organizacyjnego – czyli w poniedziałki w godz. 17.00—18.00.
  3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. wyjątkowe rozważania Drogi krzyżowej, ułożone przez dziennikarzy Gościa Niedzielnego, a także informacje o poszukiwaniu miejsc noclegowych dla lipcowych pielgrzymów. Do nabycia jest również Niedziela, Źródło oraz inne pisma, a także cukrowe baranki wielkanocne Caritasu.  
  4. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Stefan Ścibior, z ul. Skarbińskiego;

† Regina Wojdas, z ul. Krzywy Zaułek;

† Janina Klein, z ul. Chocimskiej.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…