Ogłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkanocna — 17.04.2016

 1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół KLIKA bardzo dziękuje wszystkim Ofiarodawcom za okazaną hojność: w ubiegłą niedzielę Stowarzyszenie zebrało kwotę 6.982 złote, a ze sprzedaży ceramiki uzyskało 1.492 złote.
 3. W środę, 20 kwietnia, minie rocznica śmierci śp. ks. Józefa Mazurka. O wieczną nagrodę dla śp. ks. Józefa będziemy modlić się wspólnie podczas Mszy św. o godz. 18.30.
 4. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę po Mszy św. o godz. 18.30.
 5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
 6. W sobotę, 23 kwietnia, obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski; Msze Święte zostaną odprawione jak w dniu powszednim. W sobotę swojego Patrona będzie czcił ks. Wojciech: Drogiemu Solenizantowi życzymy potrzebnych łask Bożych i darów Ducha Świętego w codziennej posłudze kapłańskiej i pracy naukowo-dydaktycznej.
 7. Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii i ich rodziców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.00; po Mszy św. odbędzie się spotkanie.
 8. kardynał Stanisław Dziwisz polecił zorganizowanie w przyszłą niedzielę, 24 kwietnia, we wszystkich parafiach specjalnej zbiórki do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Jest to odpowiedź na prośbę Ojca Świętego Franciszka o zorganizowanie zbiórki na ten właśnie cel.
 9. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na pielgrzymkę (połączoną z majówką) do Odporyszowa, Zabawy i Zalipia w sobotę 14 maja. Zapisy: we wtorki w godz. 17.00 – 18.00 w pokoiku obok zakrystii.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy raz jeszcze o tym, jak chrzest Mieszka I wpłynął na dzieje Polski oraz co zawiera długo oczekiwana adhortacja papieża Franciszka o rodzinie. Do nabycia jest także Niedziela, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i inne czasopisma.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Małgorzata Łapinkiewicz, z ul. Armii Krajowej;
 • Jacek Nowicki, z al. Kijowskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…