Ogłoszenia duszpasterskie na 6. Niedzielę Wielkanocną – 01.05.2016

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych z rozważaniami na temat Maryja Matka Miłosierdzia; nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 18.00.
 2. Jutro, w poniedziałek – kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. We wtorek, 3 maja, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny; Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Nie będzie jedynie – dziś i we wtorek – Mszy św. w kaplicy akademickiej z udziałem dzieci przedszkolnych.
 4. W środę – 4 maja – przypada święto św. Floriana, męczennika, patrona Miasta Krakowa. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes. Rozpocznie je procesja światła i nabożeństwo majowe o godz. 18.00. Jak zwykle – prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.
 5. Spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się w środę o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu zakończy Msza św. o godz. 18.30 w intencji ministrantów i ich rodzin, połączona z udzieleniem ministrantom wyższych posług liturgicznych.
 7. W piątek – 6 maja – obchodzić będziemy święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. W pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną. Dodatkowa Msza św. dla dzieci zostanie odprawiona o godz. 16.30, a okazja do spowiedzi dla wszystkich w godz. 6.00—9.00 i 16.00—20.00.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 9. Jeszcze dziś do skarbony przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na pomoc humanitarną dla Ukrainy, organizowaną na prośbę Ojca Świętego Franciszka. 
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. niewoli, która nie boli – czyli jak rozumieć słowa o „oddaniu się Maryi w niewolę” – o tym, czy można modlić się o pieniądze dla siebie i swojej rodziny oraz czy należy wierzyć objawieniom prywatnym. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i nowy numer Miłujcie się! dla młodzieży. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy wyłożony nowy, majowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 11. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:

† Anna Studnicka, z ul. Chocimskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…