Ogłoszenia duszpasterskie na 26. niedzielę zwykłą – 25.09.2016

1. Dziękujemy serdecznie za ofiary na finansowanie prac remontowych i renowacyjnych w naszym kościele: w ubiegłą niedzielę zebrano w czasie Mszy Świętych 14.950 złotych. 
2. Jeszcze dzisiaj można złożyć ofiarę pieniężną na pomoc ofiarom tragicznego trzęsienia ziemi we Włoszech: datki na ten cel można składać do oznaczonej skarbony przy wyjściu z kościoła.
3. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
4. Dziś i jutro zapraszamy do udziału w Triduum ku czci św. Wincentego a Paulo: na Mszę św. o godz. 18.30 i wspólną modlitwę za przyczyną św. Wincentego.
5. Od jutra w dni powszednie – od poniedziałku do piątku – ponownie będą odprawiane Msze św. akademickie o godz. 20.00, a studenci będą mieli okazję do spowiedzi od godz. 19.30 do godz. 20.00.
6. We wtorek – 27 września – obchodzić będziemy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci św. Wincentego a Paulo, patrona dzieł chrześcijańskiego miłosierdzia, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 18.30 i 20.00. We wtorek w naszym kościele będzie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Uroczysta Msza św. odpustowa – z udziałem Księży-Goście z naszego dekanatu – zostanie odprawiona o godz. 18.30. Mszy św. będzie przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosi ks. dr Wacław Umiński CM, wykładowca historii Kościoła na krakowskich uczelniach katolickich. Wszystkich wiernych serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
7. W środę podczas nowenny do Matki Bożej i Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji misji, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na pomoc misjonarzom.
8. W pierwszą sobotę października zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające. Od soboty – przez cały październik odprawiać będziemy codziennie o godz. 18.00 nabożeństwa różańcowe. Wszystkich wiernych gorąco zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej.
9. W przyszłą niedzielę – zgodnie z wieloletnią tradycją – po wszystkich Mszach św. przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na pomoc najuboższym parafianom i dzieciom z ubogich rodzin, świadczoną przez Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
10. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest film «Bóg nie umarł» – najgłośniejszy film religijny ostatnich lat. Jest także nowy, październikowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i inne czasopisma.
11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
† Anna Curyło, z ul. Warmijskiej;
† Maria Baran-Siekierka, z ul. Lea;
† Tadeusz Wątorek, z ul. Królewskiej.
Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…