Ogłoszenia duszpasterskie na 29. niedzielę zwykłą – 16.10.2016

1. Z radością informujemy, że w plebiscycie Dziennika Polskiego «Siostrą Roku 2016» została wybrana s. Beata Woźniak, współpracująca ze Stowarzyszeniem Miłosierdzia w naszej parafii, opiekunka Krucjaty Maryjnej,  zaangażowana w pomoc charytatywna na różnych polach. Natomiast nasz Parafianin – p. Jan Budziaszek, perkusista Skaldów i inicjator koncertów «Jednego Serca Jednego Ducha», w Dniu Papieskim został uhonorowany nagrodą Totus za osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej. Gratulujemy serdecznie!  

2. Dziś odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego w DA «Na Miasteczku»: Mszy św. o godz. 20.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. biskup Damian Muskus.

3. Codziennie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 18.00. Dodatkowo od poniedziałku do piątku zapraszamy na różaniec dla dzieci o godz. 17.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.

4. We wtorek, 18 października, przypada święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia.

5. We wtorek rozpocznie się w Duszpasterstwie Akademickim studencki Kurs Przedmałżeński „Miłość z wyboru”. Spotkania będą się odbywały w każdy wtorek o godz. 19.00. Zakończenie kursu: 20 grudnia. Spotkania odbywać się będą w kawiarence „Na Poddaszu”. Kurs poprowadzą Agnieszka i Antoni Tompolscy, doradcy życia rodzinnego, wraz z duszpasterzem akademickim – ks. Andrzejem Telusem. Więcej informacji znajdziemy na stronie Duszpasterstwa.

6. W czwartek, 20 października, obchodzić będziemy uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

7. Spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ odbędzie się w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.

8. Organizatorzy zapraszają na spotkanie «Porozmawiajmy o Krowodrzy», które odbędzie się czwartek o godz. 17.30 w bibliotece przy ul. Królewskiej 59.

9. W przyszłą niedzielę naszym gościem będzie ks. Jacek Piszczek, proboszcz parafii św. Jacka; składka niedzielna będzie przeznczona na wsparcie budowy nowego kościoła.

10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy we wtorek 25 października. Zapisy i wpłaty – w każdy wtorek w godzinach 17.00—18.00 w pokoiku obok zakrystii.

11. Ks. biskup Grzegorz Ryś zaprasza na pierwsze spotkanie po Światowych Dniach Młodzieży, które odbędzie się w piątek 28 października w godzinach 17.30—21.30 w Tauron-Arenie. Ks. Biskup pisze: Chcemy, aby to spotkanie było czasem posłuchania się nawzajem, by zebrać myśli, które pozostały w nas po tych Dniach spotkania z Papieżem. […] Mam świadomość, że termin nie jest zbyt dobry, bo wielu z was już tego dnia chce wyjechać do swoich rodzinnych miejscowości, jednak sprawa jest na tyle ważna, że proszę, byście ją potraktowali priorytetowo. 

12. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej.

13. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, co przedstawiają mozaiki zdobiące sanktuarium św. Jana Pawła II (którego konsekracja odbywa się dzisiaj), kim są nowi kardynałowie ogłoszeni przez papieża Franciszka oraz o ostatnim jeńcu II wojny światowej, który wrócił do swojego kraju dopiero w 2000 roku. Do nabycia jest także dwumiesięcznik Miłujcie się! dla młodzieży i inne czasopisma.

14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
† Krzysztof Kałamacki, z ul. Królewskiej;
† Jadwiga Krét, z ul. Kazimierza Wielkiego;
† Krystyna Traple, z ul. Nawojki;
† Elżbieta Zębalska, z al. Kijowskiej;
† Aleksandra Martin, z ul. Chmiela.
Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…