Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata — 20.11.2016

1. Stowarzyszenie Charytatywne «Dobrosław» składa serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc choremu Krzysiowi: przed kościołem zebrano na ten cel 3.177 złotych.

2. Dziś, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po wszystkich Mszach św. przed Najświętszym Sakramentem zostanie odmówiony Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, proklamowany wczoraj uroczyście w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

3. Zapraszamy na koncert Chóru Mariańskiego z okazji wspomnienia św. Cecylii: Chór będzie śpiewał dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 16.30 i po jej zakończeniu.

4. Codziennie o godz. 18.00 modlimy się za naszych zmarłych polecanych w wypominkach.

5. W przyszłą niedzielę, 27 listopada, rozpoczyna się Adwent: na wszystkich Mszach św. rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. proboszcz Janusz Oćwieja CM, kustosz Sanktuarium Maryjnego w Odporyszowie. Program rekolekcji adwentowych jest wywieszony w gablocie, był też zamieszczony w ostatnim numerze naszego pisma Z Życia Parafii…

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30 pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Natomiast już od dziś można nabywać w zakrystii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

7. Wszystkich, którzy chcą się włączyć w działalność Stowarzyszenia Cudownego Medalika, zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w sali parafialnej.

8. W zakrystii można nabywać prasę katolicką. W najnowszej Niedzieli znajdziemy m.in. relację z koncertu Chóru Mariańskiego, który odbył się 10 listopada w Filharmonii Krakowskiej. Z kolei w Gościu Niedzielnym znajdziemy pełny tekst Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana i omówienie jego znaczenia, przeczytamy też o wielkim oszustwie czyli leczeniu homeopatią oraz o efektach szkolnych lekcji wychowania do życia w rodzinie. Do nabycia jest także adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i inne czasopisma.

9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
† Małgorzata Pytel, z ul. Królewskiej;
† Stanisław Kisiel, z ul. Kazimierza Wielkiego;
† Józef  Kwiecień, z ul. Olimpijskiej;
† Maria Małecka, z ul. Żelechowskiego;
† Jerzy Sałata, z ul. Królewskiej.
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…