Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki — 01.01.2017

1. Wszystkim naszym Parafianom, Modlącym się w naszym kościele oraz Gościom składamy serdeczne życzenia noworoczne: niech Święta Boża Rodzicielka Maryja, którą czcimy w dniu dzisiejszym, wyprasza Wam u swojego Syna potrzebne dary i łaski na każdy dzień Nowego Roku Pańskiego 2017.

2. Dziś nie będzie Mszy św. w kaplicy akademickiej oraz nie¬szporów.

3. Wizytę duszpasterska w domach naszych Parafian rozpoczniemy w najbliższą środę – 4 stycznia. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:
•    w środę, 4 stycznia – ulice Bronowicka, Kadecka, Kazimierza Wielkiego i Kawiory;
•    w czwartek, 5 stycznia – ulice Miechowska, Ogrodniczek, Spokojna i Urzędnicza;
•    w piątek «kolędy» nie będzie;
•    w sobotę, 7 stycznia – ulice Altanowa, Młodej Polski, Niedziałkowskiego, Szlachtowskiego i Żelechowskiego;
•    w niedzielę, 8 stycznia – ul. Armii Krajowej.
Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.30, a w soboty i niedziele o godz. 15.30. Woda święcona znajduje się w kaplicy pojednania.
Za życzliwe przyjęcie kapłana, wspólną modlitwę oraz składane ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! Ofiary zostaną przeznaczone na seminarium Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

4. W pierwszą środę miesiąca, 4 stycznia, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes: rozpocznie się ono o godz. 18.00 wspólną modlitwą różańcową.

5. W piątek, 6 stycznia, obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pań¬skiego, zwaną też uroczystością Trzech Króli. Piątkowa uroczystość należy do tzw. świąt obowiązujących, a dzień wolny od pracy ma ułatwić nam spełnienie świątecznego obowiązku. Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione tak jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło, które będzie można wcześniej – czyli przed każdą Mszą Świętą – nabyć u służby liturgicznej przed kościołem. Święto Trzech Króli jest dniem modlitw w intencji misji: ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na wsparcie misji świętych.

6. Wszystkie grupy działające w parafii zapraszamy serdecznie na wspólny Opłatek: w piątek – w uroczystość Trzech Króli – po Mszy św. o godz. 16.30.

7. W piątek – w uroczystość Trzech Króli – odbędzie się w naszej parafii spotkanie rejonowe rodzin Domowego Kościoła (Oazy Rodzin): rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30, po której rodziny spotkają się na adoracji eucharystycznej w kaplicy akademickiej.  

8. Z racji pierwszego piątku miesiąca – kapłani będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną dopiero w najbliższą sobotę, 7 stycznia, od godz. 9.00.

9. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.

10. W zakrystii można nabyć prasę katolicką, jest także do nabycia parafialny kalendarz ścienny na 2017 rok.

11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
† Jaromir Syrek, z ul. Beniowskiego;
† Janina Miller, z ul. Warmijskiej.
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…