Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę zwykłą — 15.01.2017

1.    Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.

2.    Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:
•    dziś, w niedzielę – ulice Staffa i Warmijska;
•    jutro, w poniedziałek – ul. Chocimska;
•    we wtorek – ul. Królewska – numery parzyste;
•    w środę – ul. Królewska – numery nieparzyste oraz ul. Czarnowiejska;
•    w czwartek – ul. Lea – numery nieparzyste od 33A do 99;
•    w piątek – ul. Lea – numery nieparzyste od 101 do 165 oraz numery parzyste od 20 do 92;
•    w sobotę – ul. Lea – numery parzyste od 94 do 114A oraz ulice Gramatyka i Rolnicza;
•    i w niedzielę, 22 stycznia – ul. Nawojki oraz kolęda dodatkowa.
Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.30, a w sobotę i nie-dzielę o godz. 15.30. Woda święcona znajduje się w kaplicy pojednania.

3.    We wtorek, 17 stycznia, nasza parafia jest zaproszona do udziału w nocnej adoracji eucharystycznej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – od godz. 21.00. Szczegółowe informacje dotyczące adoracji były podane w ostatnim numerze naszego pisma Z Życia Parafii… Bardzo prosimy, by w zakrystii zgłaszać swój udział w nocnej adoracji.

4.    Duszpasterz akademicki zaprasza na Mszę św. w intencji studentów przy-stępujących do zimowej sesji egzaminacyjnej: w najbliższą środę o godz. 20.00.

5.    W czwartek, 19 stycznia, przypada dzień imienin Ks. Mariusza Czajkow-skiego. Drogiemu Solenizantowi życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień kapłańskiej służby, a Jego posługiwanie w naszej parafii polecamy modlitewnej pamięci wiernych.

6.    Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na opłacenie ogrzewania kościoła i zabudowań parafialnych w okresie zimowym.

7.    Zapraszamy serdecznie na «Wielkie Kolędowanie», czyli studencką Biesiadę Kolędową, która w tym roku odbędzie się w  naszym kościele w niedzielę 22 stycznia o godzinie 21.00. «Wielkie Kolędowanie» tym razem poprowadzi Gabi Gąsior z zespołem i chórem złożonym z członków duszpasterstw akademickich w Krakowie.

8.    Księża Misjonarze z Domu Stradomskiego bardzo serdecznie zapraszają do udziału w Triduum odpustowym z racji uroczystości Nawrócenia św. Pawła, które odbędzie się w dniach 23—25 stycznia w kościele przy ul. Stradomskiej 4. Triduum zainauguruje Jubileusz 400-lecia charyzmatu św. Wincentego a Paulo. Szczegółowy program Triduum znajduje się na plakatach oraz na zaproszeniach rozłożonych na ławkach w kościele.

9.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, czym jest, a czym nie jest bojaźń Boża, jaką moc ma błogosławieństwo ojca oraz o sytuacji chrześcijan w Donbasie i w Erytrei. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne czasopisma. 

10.    W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
† Konrad Wala, z ul. Chodowieckiego;
† Janusz Banach, z ul. Skarbińskiego;
† Mieczysław Kopeć, z ul. Spokojnej;
† Grażyna Zając, z ul. Kazimierza Wielkiego.
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…