Ogłoszenia duszpasterskie na święto Chrztu Pańskiego — 08.01.2017

1.    Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.

2.    Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:
•    dziś, w niedzielę – ul. Armii Krajowej;
•    jutro, w poniedziałek – ulice Galla, Nowowiejska i Obopólna;
•    we wtorek – al. Kijowska;
•    w środę – ul. Rydla (oraz kolęda w akademikach);
•    w czwartek – ul. Piastowska (oraz kolęda w akademikach);
•    w piątek – ulice Chmiela, Smoluchowskiego, Tokarskiego i Toruńska;
•    w sobotę – ul. Skarbińskiego;
•    w niedzielę, 15 stycznia – ulice Staffa i Warmijska.
Wizyta duszpasterska jest okazją do spotkania księży z wiernymi, wspólnej modlitwy i przyjęcia Bożego błogosławieństwa. Bardzo prosimy o wyłączenie telewizora na czas wizyty duszpasterskiej i „ogarnięcie” zwierząt domowych oraz przygotowanie krzyża, zapalonych świec i wody święconej; dzieci w wieku szkolnym niech przygotują zeszyty albo ćwiczenia z lekcji religii, a gimnazjaliści – indeksy do bierzmowania.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.30, a w sobotę i nie-dzielę o godz. 15.30. Woda święcona znajduje się w kaplicy pojednania.

3.    W środę – w 11. dniu miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.30 osoby poważnie chore będą mogły przyjąć sakrament namaszczenia.

4.    Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących w piątek, 13 stycznia, o godz. 18.30, a po Mszy św. na spotkanie w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

5.    Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 (al. Kijowska 8) zaprasza rodziców z dziećmi na DZIEŃ OTWARTY: w sobotę, 14 stycznia, od godz. 10.00.

6.    Nasza parafia jest zaproszona na nocną adorację eucharystyczną w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia we wtorek 17 stycznia. W zakrystii już można zgłosić swój udział w nocnej adoracji. 

7.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jak władze PRL-u starały się ukryć, że znany aktor Zbigniew Cybulski był osobą wierzącą oraz dlaczego polscy mężczyźni coraz później się żenią i coraz później zostają ojcami. Do nabycia jest również Niedziela, Źródło i inne czasopisma.

8.    W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin:
† Lesław Biedroński, z ul. Jadwigi z Łobzowa.
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…