Ogłoszenia duszpasterskie na 7. niedzielę zwykłą — 19.02.2017

  1. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.
  2. Z okazji Jubileuszu 400-lecia Charyzmatu św. Wincentego zapraszamy na okolicznościową wystawę do Muzeum Historyczno-Misyjnego Zgromadzenia Księży Misjonarzy przy ul. Stradomskiej 4: w poniedziałki, wtorki i środy w godz. 14.00—17.00, a w niedziele w godz. 15.00—17.00. Więcej informacji na wywieszonym plakacie.
  3. Spotkanie dla Rodziców ministrantów i krucjatek odbędzie się we wtorek, 21 lutego, o godz. 19.30 w sali parafialnej.
  4. Przedstawiciele Policji zwrócili się do nas o możliwość zorganizowania spotkania z osobami starszymi celem omówienia współczesnych zagrożeń w stosunku do ludzi w podeszłym wieku. Zapraszamy zatem nie tylko seniorów, ale też zainteresowanych tą tematyką na spotkanie z policjantami w najbliższą środę, 22 lutego, o godz. 15.30 do sali parafialnej.
  5. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 zaprasza na DZIEŃ OTWARTY: w sobotę, 25 lutego, w godz. 10.00—12.00.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  7. W setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Fatimy w dniach od 3 do 13 października br. Nawiedzimy również La Salette, Lourdes, Santiago de Compostella i inne atrakcyjne miejsca. Program wyjazdu i zapisy od dzisiaj w zakrystii.
  8. Przedszkole Niepubliczne «Tam Tam i Tu» przy ul. Lea 179 zaprasza do skorzystania z bezpłatnej opieki do 5 godzin dziennie dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Dzień otwarty w przedszkolu odbędzie się w sobotę 4 marca w godz. 10.00—13.00. Więcej informacji – na plakatach i na stronie internetowej przedszkola.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o specjalnym wysłanniku papieża Franciszka do Medjugorja oraz dlaczego teologia ciała opracowana przez św. Jana Pawła II wciąż nie trafia do katolików. W Niedzieli znajdziemy m.in. zaproszenie misjonarskich kleryków na przegląd piosenki religijnej Vincentiana. Do nabycia jest także Źródło oraz nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży.
  10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Andrzej Kapeć, z ul. Królewskiej;

† Zdzisław Bernasik, z ul. Lea;

† Tadeusz Mejer, z ul. Warmijskiej. 

Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…