Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę Wielkiego Postu — 26.03.2017

  1. Zgodnie z zapowiedzią – Siostry Dominikanki prowadzą dziś przed kościołem kwestę na utrzymanie klasztoru, który boryka się z poważnymi problemami finansowymi.
  2. Zachęcamy do częstego udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Dziś zapraszamy na Gorzkie żale o godz. 17.30, a w piątek na Drogę krzyżową: o godz. 17.00 dla dzieci i o godz. 18.00 dla dorosłych. Wszystkich, a zwłaszcza studentów i młodzież, w najbliższy piątek zapraszamy na akademicką Drogę krzyżową po Miasteczku Akademickim AGH: rozpoczęcie na ulicy Budryka przy klubie Studio o godz. 21.00
  3. W dniach 3—13 października – w setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie – odbędzie się pielgrzymka parafialną do Fatimy. Pierwsze spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się we wtorek, 28 marca, o godz. 19.30 w sali parafialnej.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
  5. W najbliższą sobotę, 1 kwietnia, biskup Damian Muskus udzieli sakramentu bierzmowania grupie młodzieży z klas III gimnazjalnych oraz pobłogosławi nowych ministrantów Słowa Bożego (lektorów). Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00. We wtorek i czwartek kandydaci na lektorów i kandydaci do bierzmowania oraz ich świadkowie wezmą udział w próbach uroczystości o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi dla kandydatów, świadków i rodzin bierzmowanych będzie w czwartek od godz. 18.00. Kandydatów do posługi lektora i kandydatów do bierzmowania, a także ich rodziny polecamy szczególnej modlitwie wiernych.
  6. Już w najbliższą sobotę odbędzie się IV Festiwal Życia pt. „Kochaj w wolności!” Jest to dzień pełen wykładów i warsztatów poświęconych tematyce kobiecości, męskości i relacji. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu z kościoła oraz na stronie: org.
  7. W następną niedzielę odbędzie się kwesta Stowarzyszenia Miłosierdzia na rzecz najuboższych parafian.
  8. W niedzielę, 2 kwietnia, Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski będzie przewodniczył tradycyjnej Akademickiej Drodze Krzyżowej ulicami Krakowa. Droga krzyżowa rozpocznie się przed kolegiatą św. Anny o godz. 20.30, natomiast zakończy około godz. 22.00 pod „oknem papieskim”.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. reportaż z muzułmańskiej dzielnicy Molenbeek w Brukseli, ważny tekst dotyczący złego wpływu uprawiania jogi i poruszający wywiad z Rebeccą Kiessling – amerykańską prawniczką i działaczką pro life, której nie pozwolono wystąpić na niektórych polskich uniwersytetach; szczególnie godny polecenia jest felieton ks. Szymika pt. Tylko dla dorosłych. Do nabycia są także inne czasopisma, m.in. nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. W zakrystii można zakupić również baranki wielkanocne Caritasu.
  10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Stanisław Ostrowski, z ul. Lea;

† Izabella Dzierwa, z ul. Rydla. 

Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…