Ogłoszenia duszpasterskie na 2. Niedzielę Wielkanocna czyli Miłosierdzia — 23.04.2017

 1. Dziś dzień imienin Wojciecha Kałamarza: Drogiemu Solenizantowi życzymy potrzebnych łask Bożych i darów Ducha Świętego w codziennej posłudze kapłańskiej i pracy naukowo-dydaktycznej.
 2. Dzieci, które zbierały wielkopostne ofiary do skarbonek z napisem Jał­mużna Wielkopostna – swoje ofiary składają dziś do przygotowanego koszyka w czasie Mszy św. o godz. 11.00; zebrane pieniądze dzieci mogą także przekazać w ciągu tygodnia do zakrystii.
 3. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 4. Jutro, 24 kwietnia, obchodzić będziemy, przeniesioną z dnia dzisiejszego, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. będą odprawione tak, jak w dni powszednie.
 5. We wtorek, 25 kwietnia, przypada święto św. Marka, Ewangelisty. W tym dniu swój dzień imienin obchodzi Marek Krawczyk. Drogiemu Solenizantowi życzymy potrzebnych darów Ducha Świętego i opieki świętego Patrona na każdy dzień kapłańskiej posługi.
 6. W piątek 28 kwietnia nasz Chór Mariański udaje się z rewizytą do Włoch. Jednocześnie Chór przygotowuje się do koncertu patriotycznego, który odbędzie się w listopadzie w Centrum Kongresowym w naszym mieście. W koncercie weźmie udział Krakowska Młoda Filharmonia, wybitni soliści, zespół pieśni i tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego i Chór Mariański, a koncert będzie wizualizowany. Rozprowadzono już 700 zaproszeń. Zaproszenia można otrzymać w sali akademickiej św. Cecylii we wtorki, czwartki i piątki w godz. 19.30—21.00.
 7. W sobotę 29 kwietnia o godz. 16.00 w Sali Teatralnej parafii św. Jadwigi Królowej zostanie wystawiony musical pt. Miłość zmartwychwstała – o życiu bł. siostry Julii Rodzińskiej, dominikanki. Bilety w cenie 25 zł są do nabycia w zakrystii.
 8. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
 9. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka – decyzją Konferencji Episkopatu Polski organizowana jest dziś zbiórka do puszek na pomoc dla Syrii, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Ofiary przeznaczone na ten cel można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła przez cały tydzień, do następnej niedzieli włącznie.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: jest Niedziela, Źródło, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i nowy numer Listu; do Gościa Niedzielnego dołączona jest płyta DVD z filmem „Zmartwychwstały”.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Franciszek Kozub, z ul. Rolniczej;
 • Janusz Kuryłowicz, z ul. Smoluchowskiego;
 • Jerzy Onuszko, z ul. Skarbińskiego.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…