Ogłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielkanocną – 14.05.2017

  1. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. Czytanki majowe są poświęcone historii i przesłaniu objawień Matki Bożej w Fatimie, których setną rocznicę obchodzimy.
  2. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu. Za utrudnienie bardzo przepraszamy.
  3. Od dnia 19 maja na ekranach kin będzie można oglądać wyjątkowy film: Teraz i w godzinę śmierci. To wielka opowieść o sile modlitwy różańcowej, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe. Produkcja powstawała na czterech kontynentach przez kilka lat. Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina.
  4. W sobotę, 20 maja, na Mszy św. o godz. 18.30 będzie śpiewał chór z Węgier, który po Mszy Świętej wystąpi z koncertem. Zapraszamy do naszego kościoła.
  5. Wkrótce rozpocznie się drugi etap prac renowacyjnych w prezbiterium naszego kościoła. Składka zbierana w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na kontynuowanie prac renowacyjnych, dzięki którym nasze prezbiterium nabierze w pełni nowego blasku.
  6. W przyszłą niedzielę, 21 maja, dwie grupy dzieci przyjmą po raz pierwszy Eucharystię podczas Mszy Świętych o godz. 10.30 i 12.30. Bardzo prosimy, aby osoby bezpośrednio nie zainteresowane uroczystością wybrały tego dnia inną godzinę uczestnictwa we Mszy św.

W związku z Pierwszą Komunią Świętą – dzieci z klas trzecich zgromadzą się ze swoimi rodzinami i chrzestnymi na odnowieniu przyrzeczeń chrztu św. i przystąpią do pierw­szej spowiedzi św. w sobotę, 20 maja, w dwóch grupach: o godz. 10.00 i 11.30. Do spowiedzi będą też w tym czasie mogli przystąpić rodzice i rodziny dzieci.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego Kościół dał wiarę świadectwu trojga niepiśmiennych dzieci, którym w 1917 roku objawiła się w Fatimie Matka Najświętsza, także: jeżeli Bóg chce uzdrawiać, to dlaczego nie uzdrawia wszystkich?, oraz o absurdach świata bez Boga – czyli o przyznaniu w Belgii obywatelstwa robotowi. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i inne pisma.
  2. W setną rocznicę fatimskich objawień, w duchowej łączności z pielgrzymami zgromadzonymi w Fatimie i Ojcem Świętym Franciszkiem, który modlił się w Fatimie – powierzmy siebie i naszych bliskich Matce Najświętszej:

Maryjo, Matko nasza! Oto my, Twoje dzieci, wyciągamy do Ciebie błagalnie ręce. Weź nas, prosimy, pod płaszcz Twojej opieki, i spraw, byśmy okazali się posłuszni Twojemu orędziu i w ten sposób zasłużyli na szczególną Twoją pomoc i obronę.

Pod Twoją obronę…