Ogłoszenia duszpasterskie na 14. niedzielę zwykłą – 09.07.2017

  1. Dziś w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 15.00, nie będzie także niedzielnych nieszporów o godz. 18.00.
  2. We wtorek, 11 lipca, obchodzić będziemy święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Po Mszy św. o godz. 18.30 chorzy będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia.
  3. W sobotę, 15 lipca, w naszym kościele będziemy gościć bardzo dobry Chór Mieszany INA z Zagrzebia w Chorwacji: Chór będzie śpiewał w czasie Mszy św. o godz. 18.30 i wystąpi z koncertem po Mszy Świętej.
  4. W przyszłą niedzielę, 16 lipca, naszym gościem będzie Józef Klatka CM, pracujący na Madagaskarze. Ks. Józef na wszystkich Mszach Świętych wygłosi homilię, a po Mszy św. ma jego ręce będzie można złożyć ofiarę na wsparcie misji świętych.
  5. W przyszłą niedzielę przypada rocznica śmierci ks. bpa Albina Małysiaka, wieloletniego proboszcza naszej parafii, a później biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej. Za śp. ks. bpa Albina modlić się będziemy w czasie Mszy św. o godz. 9.30.
  6. Jak co roku – zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę, która wyruszy 6 sierpnia. Informujemy, że na pielgrzymkę do grupy 8. można zapisać się drogą internetową lub osobiście w Biurze Zapisów przy ul. św. Anny w Krakowie, w lipcu od poniedziałku do piątku w godz. 17.00—19.00. W pierwszych dniach sierpnia można zapisać się osobiście w zakrystii lub przy Kolegiacie Świętej Anny. Informacje na stronie internetowej Wspólnoty Śródmiejskiej: ppk2.pl.   
  7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. wzruszającą opowieść o rodzinie opiekującej się chorą matką, przeczytamy także o prezydentach Stanów Zjednoczonych, którzy pomogli Polsce i jej zaszkodzili. Do nabycia jest także Niedziela i inne pisma.
  8. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:

† Wacława Kaczor, z ul. Galla.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…