Ogłoszenia duszpasterskie na święto Przemienienia Pańskiego – 06.08.2017

  1. Dziś po Mszy św. o godz. 7.00 na Wawelu wyruszyła na Jasną Górę XXXVII Piesza Pielgrzymka Krakowska. W pielgrzymce bierze udział grupa 8. – św. Wincentego a Paulo – z naszej parafii i z duszpasterstwa akademickiego. Zachęcamy do duchowej łączności z pątnikami, by w modlitwie za nich i razem z nimi błagać przez wstawiennictwo Maryi o łaski potrzebne naszym rodzinom, Ojczyźnie, Kościołowi i całemu światu.
  2. W minionym tygodniu, po przerwie urlopowej, wznowił swoją działalność Chór Mariański. Zachęcamy uzdolnioną muzycznie młodzież do włączenia się w pracę chóru. Próby odbywają się w sali akademickiej, we wtorki i piątki o godzinie 19.15. Dokładne informacje o działalności chóru znajdziemy na stronie internetowej.
  3. W sobotę, 12 sierpnia, minie rocznica śmierci śp. ks. Czesława Żaka CM. Za śp. ks. Czesława modlić się będziemy podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.
  4. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o osobliwej wyspie Sark – w wakacyjnym cyklu „Życie na wyspie”, o aferze większej niż sprawa Amber Gold i o dzieciach niepełnosprawnych intelektualnie, które potrzebują lekcji religii, rozmów o Bogu i uczestnictwa w sakramentach. Do nabycia jest także Niedziela i inne pisma.
  5. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Pelagia Hojnic, z ul. Kazimierza Wielkiego;

† Aleksander Mysiński, z ul. Królewskiej;

† Michalina Krawczyk, z ul. Spokojnej;

† Anna Kowalczyk, z ul. Piastowskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…