Ogłoszenia duszpasterskie na 25. niedzielę zwykłą – 24.09.2017

  1. W dniu dzisiejszym w Bazylice św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta z okazji Jubileuszu 400-lecia Charyzmatu Wincentyńskiego. Przewodniczył jej będzie Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej, a homilię wygłosi Ojciec Generał Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Uroczystości będą transmitowane przez Telewizję Trwam.
  2. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  3. Od dzisiejszej niedzieli zapraszamy do udziału w Triduum ku czci św. Wincentego a Paulo: na Mszę św. o godz. 18.30 i wspólną modlitwę za przyczyną św. Wincentego.
  4. W środę – 27 września – obchodzić będziemy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci św. Wincentego a Paulo, patrona dzieł chrześcijańskiego miłosierdzia, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00 i 18.30. W środę w naszym kościele będzie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Uroczysta Msza św. odpustowa – z udziałem Księży-Gości – zostanie odprawiona o godz. 18.30: wspólne świętowanie rozpocznie modlitwa przy pomniku św. Wincentego a Paulo, w parku jego imienia, pod przewodnictwem JE ks. biskupa Damiana Muskusa, który również wygłosi okolicznościową homilię. Wszystkich wiernych serdecznie zapraszamy do udziału w wieczornej uroczystości.

W środę wyjątkowo nie będzie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a kancelaria parafialna będzie nieczynna.

  1. Biskupi polscy zachęcają do udziału w «Różańcu do granic»: Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec. Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa «Różaniec do granic». Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to – zebrani na granicach naszej Ojczyzny – o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca. Prosimy wszystkich wiernych, aby licznie włączyli się w tę inicjatywę. […] Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski. Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach. […] Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć [m.in.] na stronie internetowej rozaniecdogranic.pl.

Studenci i młodzież, którzy chcieliby włączyć się we wspólną modlitwę w Zakopanem i w Tatrach, proszeni są o zgłoszenie się do ks. Andrzeja Telusa albo ks. Piotra Klimczaka.

  1. Zgodnie z zapowiedzią – dziś przed naszym kościołem ma miejsce kwesta na wsparcie kuchni dla ubogich Świętego Brata Alberta.
  2. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, czy w Korei Północnej są jeszcze chrześcijanie, o najgłębszym polskim jeziorze, które… powstaje pod Bełchatowem oraz o tym, że pijaństwo jest ukrytą formą satanizmu. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne czasopisma.
  3. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Maja Steranka, z ul. Lea;

† Maria Węgrzyn, z ul. Spokojnej;

† Danuta Wilczańska, z ul. Krzywy Zaułek;

† Maria Jakóbik, z ul. Królewskiej;

† Maria Sójka-Zawada, z ul. Królewskiej.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…