Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę Adwentu — 24.12.2017

  1. W miniony czwartek w czasie Mszy św. o godz. 18.30 harcerze ze Szczepu «Północna Gwiazda» wnieśli do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju. Światło będzie można odebrać od harcerzy jeszcze dzisiaj przed kościołem w godz. 10.00—14.00.
  2. Dzisiejsza czwarta niedziela Adwentu łączy się w tym roku ze świętowaniem Wigilii Narodzenia Pańskiego. Dlatego dziś nie będzie Mszy św. niedzielnych o godz. 18.30 i 20.00; od godz. 17.15 kościół pozostanie zamknięty aż do Pasterki.
  3. Wieczorem w naszych domach zadbajmy o przeżycie po chrześcijańsku wieczerzy wigilijnej: z tradycyjnymi, postnymi potrawami na stole, z lekturą fragmentu Pisma Świętego i wspólną modlitwą, z przekazanymi sobie wzajemnie życzeniami, w duchu miłości i jedności, przebaczenia i pojednania, a także ze śpiewem kolęd i pastorałek.
  4. Świętowanie Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy od Mszy Świętej sprawowanej o północy. Ofiary zebrane na tacę w czasie Pasterki – czyli uroczystej Mszy św. o północy – zostaną przeznaczone na Fundusz Obrony Życia Nienarodzonych SOS, a zbierane w uroczystość Narodzenia Pańskiego – na wsparcie działalności charytatywnej Stolicy Apostolskiej.
  5. W pierwsze i drugie święto Bożego Narodzeniaporządek nabożeństw w naszym kościele jak w każdą nie­dzielę. Nie będzie jedynie Mszy Świętej w kaplicy akademickiej z udziałem dzieci przedszkolnych.
  6. W niedzielę Świętej Rodziny, 31 grudnia, w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 otoczymy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2017 roku jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Jednocześnie prosimy jubilatów o zgłoszenie w kancelarii albo w zakrystii swojego uczestnictwa w tej Mszy Świętej.
  7. Przed kościołem można jeszcze nabyć parafialny kalendarz ścienny na 2018 rok, opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Raz jeszcze gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy i wsparcia w ten sposób dzieła pomocy dzieciom i rodzinom w potrzebie.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W podwójnym numerze Gościa Niedzielnego (132 strony w cenie 8 zł) znajdziemy m.in. obrazek z modlitwą przy wigilijnym stole, a podwójny numer Niedzieli (w cenie 10 zł) również zawiera rytuał wieczerzy wigilijnej oraz najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu «Arki Noego». Jest jeszcze nowy numer Miłujcie się! dla młodzieży i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz inne czasopisma. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii (z planem przyszłorocznej «kolędy»).
  9. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:

† Irena Uchwał, z ul. Królewskiej.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…