Ogłoszenia duszpasterskie na święto Chrztu Pańskiego — 07.01.2018

 1. Chór Mariański zaprasza dziś do kościoła Księży Misjonarzy na starym Kleparzu: na Mszę św. o godz. 16.30 i koncert kolęd po Mszy św.
 2. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.
 3. Wizytę duszpasterską w domach naszych Parafian rozpoczniemy jutro, w poniedziałek. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:
 • jutro, w poniedziałek – ulice Beniowskiego, Chodowieckiego, Cichy Kącik, Domeyki, Goetla, Olimpijska, Radwańskiego i Reymonta;
 • we wtorek – ul. Królewska;
 • w środę – ul. Rydla (oraz kolęda w akademikach);
 • w czwartek – ul. Nawojki (oraz kolęda w akademikach);
 • w piątek – ulice Krzywy Zaułek i Jadwigi z Łobzowa;
 • w sobotę – ulice Gramatyka, Rolnicza i Staszczyka;
 • w niedzielę, 14 stycznia – ul. Lea – numery nieparzyste.

Wizyta duszpasterska jest okazją do spotkania księży z wiernymi, wspólnej modlitwy i przyjęcia Bożego błogosławieństwa. Bardzo prosimy o wyłączenie telewizora na czas wizyty duszpasterskiej i „ogarnięcie” zwierząt domowych oraz przygotowanie krzyża, zapalonych świec i wody święconej; dzieci w wieku szkolnym niech przygotują zeszyty albo ćwiczenia z lekcji religii, a gimnazjaliści – indeksy do bierzmowania.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.30, a w sobotę i niedzielę o godz. 15.30. Woda święcona jest umieszczona obok szopki, w bocznej nawie kościoła.

 1. Podajemy do wiadomości, że w styczniu w naszej parafii nie będzie odbywało się przygotowanie narzeczonych do sakramentu małżeństwa (tzw. kurs przedmałżeński).
 2. W czwartek – w 11. dniu miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.30 osoby poważnie chore będą mogły przyjąć sakrament namaszczenia.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym pani teolog z Australii opowie o przyczynach słabości Kościoła na Zachodzie, przeczytamy także o pierwszym kardynale w historii Szwecji oraz o tym, jak powstawał bursztynowy ołtarz w Gdańsku. Do nabycia jest również Niedziela i inne czasopisma.
 4. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Halina Karpińska, z ul. Nawojki;

† Marian Wierzbicki, z ul. Gramatyka;

† Grażyna Bańdo, z ul. Królewskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…