Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę Wielkiego Postu — 25.02.2018

  1. Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w Drodze krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.
  3. W pierwszy piątek miesiąca kapłani – jak zwykle w pierwsze piątki – odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00; okazja do spowiedzi dla wszystkich w godz. 6.00—9.00 oraz 14.30—20.00; o godz. 16.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
  5. Wielkopostne rekolekcje parafialne dla dorosłych i studentów – z mottem: Przystąpcie bliżej do Boga, to i On zbliży się do was – rozpoczną się w przyszła niedzielę. Rekolekcje poprowadzi profesor Jan Szczepaniak.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym w ramach cyklu „Wielki Post z o. Pio” przeczytamy o modlitwie jako najlepszej broni, o dżumie XXI wieku – czyli samotności, która poważnie zagraża Europie, o publicznych debatach, które są coraz płytsze oraz o dobrej i złej pamięci w wywiadzie z abpem Grzegorzem Rysiem; nadto w krakowskim dodatku znajdziemy płytę wydaną przez Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera, zawierającą m.in. teksty ks. Tischnera czytane przez ks. abpa Marka Jędraszewskiego. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło oraz nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży.
  7. W zakrystii dzieci mogą jeszcze otrzymać skarbonkę na zbieranie w Wielkim Poście ofiar na pomoc osobom starszym w potrzebie. W zakrystii można również zakupić baranki wielkanocne Caritasu. Natomiast przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii, a przy głównym wyjściu z kościoła znajdziemy skarbonę do składania jałmużny wielkopostnej, i drugą – do składania ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Stefan Zuzela, z ul. Warmijskiej;

† Krystyna Pawlik, z ul. Staffa;

† Franciszek Gumuleński, z ul. Spokojnej;

† Barbara Rytlewska, z ul. Rydla;

† Henryka Bednarczyk, z ul. Czarnowiejskiej;

† Jerzy Sroka, z ul. Chodowieckiego;

† Teresa Konkol, z ul. Obopólnej;

† Zygfryd Glowacz, z ul. Nawojki;

† Barbara Szymczyk, z ul. Altanowej;

† Stanisława Suder, z ul. Nowowiejskiej;

† Henryka Krysińska, z ul. Rydla. 

Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…