Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę Wielkiego Postu — 04.03.2018

 1. Dziś rozpoczynają się w naszym kościele wielkopostne rekolekcje parafialne. Program rekolekcji wielkopostnych znajdziemy w nowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii…
 2. Dziś – i w każda niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie o godz. 17.30 na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.
 3. Od najbliższego poniedziałku zapraszamy na jutrznię – modlitwę poranną Kościoła, która będzie odprawiana w kaplicy pod zakrystią o godz. 6.00 rano, codziennie od poniedziałku do piątku aż do Wielkiej Środy. Modlitwę wraz z prezbiterem prowadzi I wspólnota neokatechumenalna.
 4. W czwartek, 8 marca, o godz. 15.30 zapraszamy do naszego kościoła na projekcję filmu „Dwie korony” o życiu i działalności św. Maksymiliana Kolbego.
 5. Również w czwartek, 8 marca, po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
 6. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek o godz. 18.30 na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących oraz na spotkanie formacyjne.
 7. W piątek i sobotę, 9 i 10 marca, odbędzie się w naszym kościele czuwanie modlitewne «24 godziny dla Pana». Będzie to całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu i całodobowa okazja do spowiedzi świętej. Czuwanie rozpocznie w piątek 9 marca Msza św. o godz. 20.00 pod przewodnictwem ks. bpa Damiana Muskusa. Więcej informacji znajdziemy w nowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii… i na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 8. Dyrekcja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 zaprasza Rodziców i dzieci 6- i 7-letnie na DZIEŃ OTWARTY w sobotę 10 marca w godz. 10.00—12.00, a Dyrekcja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 – również w sobotę w godzinach 10.00—13.00.
 9. W przyszłą niedzielę, 11 marca, zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny w czasie mszy św. o godz. 18.30. Po Mszy św. będzie możliwości przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.
 10. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na opłacanie prac remontowych w zabudowaniach parafialnych.
 11. Podajemy do wiadomości, że we wtorek 20 marca rozpocznie się Studencki Kurs Przedmałżeński Miłość z Wyboru. Jest to program autorski, wykładowo-warsztatowy, uwzględniający zarówno naukę Kościoła, jak i najnowsze osiągnięcia nauk psychologiczno-społecznych. Kurs Miłość z Wyboru jest przewidziany dla tych par, które się nie spieszą i chcą dobrze przygotować do małżeństwa. Więcej informacji znajdziemy na ulotkach z tyłu kościoła i na stronie naszego duszpasterstwa akademickiego.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, co jest wyjątkowego w praktykowaniu Gorzkich żalów, o wielkopostnych skarbonkach dla dzieci Dar juniora dla seniora i o świeckich zakonnikach zwanych tercjarzami: skąd się wzięli, kim są oraz kto może wstąpić do trzeciego zakonu? Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne pisma. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy wyłożony nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 13. W zakrystii można zakupić również baranki wielkanocne Caritasu, w cenie 7 zł za sztukę: dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy chorym, świadczonej przez Caritas. Z kolei dzieci mogą otrzymać skarbonkę wielkopostną na Dar juniora dla seniora.
 14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Bronisława Sermet, z ul. Spokojnej;

† Roger Ratajczyk, z ul. Szlachtowskiego;

† Benedykt Krupa, z ul. Lea;

† Jerzy Jaworski, z ul. Warmijskiej. 

Naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…