Ogłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Wielkanocną — 15.04.2018

 1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. Jutro, w poniedziałek w naszej świątyni obchodzić będziemy wspomnienie św. Bernadety Soubirous, której Matka Boża przekazała w Lourdes swoje orędzie.
 3. Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo zbierze się na spotkaniu roboczym we wtorek, 17 kwietnia, o g. 18.00 w Klubie Parafialnym.
 4. Firma MARMED zaprasza w środę na bezpłatne badania słuchu. Szczegóły znajdziemy na wywieszonym plakacie.
 5. W piątek, 20 kwietnia, minie rocznica śmierci śp. ks. Józefa Mazurka. O wieczną nagrodę dla śp. ks. Józefa będziemy modlić się wspólnie podczas Mszy św. o godz. 18.30.
 6. Szkoła Podstawowa Specjalna oraz Szkoła Przysposabiająca do Pracy, dla dzieci i młodzieży ze znaczną i głęboką niepełnosprawnością intelektualną, przy ul. Ułanów 25 zaprasza na DNI OTWARTE SZKOŁY: w sobotę 21 kwietnia w godz. 10.00—13.00 i we wtorek 24 kwietnia w godz. 15.00—18.00.
 7. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej zaprasza na dwa wydarzenia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach: rekolekcje dla rodziców w żałobie po śmierci dziecka – w dniach 1—3 maja – i I Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Dziecka Utraconego pod patronatem Metropolity Krakowskiego – w dniu 9 czerwca. Szczegóły znajdziemy na plakatach.
 8. Parafia św. Wojciecha w Bronowicach organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch w dniach 5—15 sierpnia 2018 roku – z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża i 50. rocznicy śmierci św. ojca Pio. Koszt: 2.550 złotych. Szczegółowe informacje można otrzymać w zakrystii, są także na stronie internetowej parafii św. Wojciecha.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: jest Niedziela, Źródło, List, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, co chciał nam przekazać św. Paweł w Liście do Rzymian, na którym koncentruje się dzisiejsze Narodowe Czytanie Pisma Świętego oraz o francuskich męczennikach: aż 9 męczenników za wiarę w ciągu 22 lat doczekała się Francja – kraj, który rzekomo już dawno dokonał nieodwołalnej apostazji.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Anna Hurlak, z ul. Skarbińskiego;
 • Jan Dubel, z ul. Lea;
 • Waldemar Czornak, z ul. Skarbińskiego;
 • Bronisława Głąb, z ul. Smoluchowskiego;
 • Mirosława Hojda, z ul. Armii Krajowej;
 • Anna Nit, z al. Kijowskiej;
 • Krzysztof Czubaj, z ul. Lea;
 • Irena Kaszycka, z ul. Piastowskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…