Ogłoszenia duszpasterskie na 18. niedzielę zwykłą – 05.08.2018

  1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy serdecznie Jacka Hareńczyka, który ostatnio posługiwał w Zakopanem-Olczy, a obecnie jest rekonwalescentem po wypadku drogowym. Ks. Jackowi życzymy rychłego powrotu do pełni sił i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień posługi w naszej świątyni i parafii
  2. Przypominamy, że w sierpniu w poniedziałki nie będzie katechez przedmałżeńskich dla narzeczonych.
  3. Jutro, w poniedziałek, 6 sierpnia, obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu po Mszy św. o godz. 7.00 na Wawelu wyruszy na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Krakowska. W pielgrzymce weźmie udział grupa 8. – św. Wincentego a Paulo – z naszej parafii i z duszpasterstwa akademickiego, i z naszymi duszpasterzami. Niech Pielgrzymom nie zabraknie naszej życzliwej pamięci i towarzyszenia w modlitwie.
  4. W sobotę – w 11. dniu miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.30 osoby poważnie chore będą mogły przyjąć sakrament namaszczenia.
  5. W przyszłą niedzielę, 12 sierpnia, minie rocznica śmierci śp. ks. Czesława Żaka CM. Za śp. ks. Czesława modlić się będziemy podczas Mszy św. wspólnej o godz. 9.30.
  6. Organizatorzy zapraszają do udziału w festiwalu muzyki sakralnej Musica divina. Więcej na stronie: pl.
  7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o problemie alkoholizmu w Polsce, który wciąż się powiększa, i o nowej propozycji episkopatu dla tych, którym zależy na Kościele i Ojczyźnie, o tajemnicy kapłańskiego powołania wobec coraz mniejszej liczby kandydatów do kapłaństwa i o trudnej sytuacji Grecji po fali tragicznych pożarów. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne czasopisma.