Ogłoszenia duszpasterskie na 25. niedzielę zwykłą – 23.09.2018

  1. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary na finansowanie prac remontowych i renowacyjnych w naszym kościele i budynkach parafialnych. W niedzielę 16 września zebrano w czasie Mszy Świętych 500 złotych. W ostatnim czasie została wykonana nowa kopuła chrzcielnicy, a także nowa instalacja alarmowa w domu katolickim.
  2. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  3. Od poniedziałku zapraszamy do udziału w Triduum ku czci św. Wincentego a Paulo: na Mszę św. o godz. 18.30 i wspólną modlitwę za przyczyną św. Wincentego.
  4. W czwartek – 27 września – obchodzić będziemy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci św. Wincentego a Paulo, patrona dzieł chrześcijańskiego miłosierdzia, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00 i 18.30. W czwartek w naszym kościele będzie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Uroczysta Msza św. odpustowa – z udziałem Księży-Gości – zostanie odprawiona o godz. 18.30: wspólne świętowanie rozpocznie modlitwa przy pomniku św. Wincentego a Paulo, w parku jego imienia, pod przewodnictwem ks. Aleksandra Bandury proboszcza siostrzanej parafii pw. bł. Anieli Salawy, który również wygłosi okolicznościową homilię. Wszystkich wiernych serdecznie zapraszamy do udziału w wieczornej uroczystości.

  1. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na Diecezjalną Pielgrzymkę Wspólnot Różańcowych do Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, która odbędzie się w sobotę 29 września o godz. 10.00. Ze względu na remont ul. Królewskiej należy dojechać do teatru Bagatela autobusem, a następnie przesiąść się na tramwaj do Łagiewnik
  2. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jak sprawdzić, kto się nadaje do kapłaństwa oraz dlaczego należy się modlić za kapłanów. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne czasopisma.
  3. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasi parafianie:

† Andrzej Nagraba, z ul. Warmijskiej;

† Józefa Migdał, z ul. Nawojki;

† Alina Bachowska, z ul. Królewskiej;

† Irena Gwizdała, z ul. Smoluchowskiego

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…