Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki — 01.01.2019

 1. Z okazji Nowego Roku Pańskiego 2019 – wszystkim Parafianom i wszystkim Uczęszczającym do naszej świątyni skła­damy serdeczne życzenia Bożego pokoju i potrzebnych łask na każdy dzień życia.
 2. Dziś porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwsza środa, czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca:
 • w środę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes: rozpocznie się ono o godz. 18.00 wspólną modlitwą różańcową;
 • w czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu;
 • w piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną (chyba że ksiądz uzgodnił inaczej); przypominamy, że osoby, które przystąpiły do spowiedzi św. w okresie świąt Bożego Narodzenia i są w stanie łaski uświęcającej – mogą bez spowiedzi przystępować do Komunii św.; dodatkowa Msza św. w pierwszy piątek o godz. 16.30;
 • W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 1. W czwartek, 3 stycznia, rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie księży w domach Parafian – czyli tzw. kolęda. Plan kolędy na najbliższe dni:
 • w czwartek – ul. Skarbińskiego;
 • w piątek – aleja Kijowska;
 • w sobotę – ulica Królewska – numery parzyste;
 • w niedzielę – ulica Królewska – numery nieparzyste.

Wizyta duszpasterska jest okazją do spotkania księży z wiernymi, wspólnej modlitwy i przyjęcia Bożego błogosławieństwa. Bardzo prosimy o wyłączenie telewizora na czas wizyty duszpasterskiej i „ogarnięcie” zwierząt domowych oraz przygotowanie krzyża, zapalonych świec i wody święconej; dzieci w wieku szkolnym niech przygotują zeszyty albo ćwiczenia z lekcji religii, a gimnazjaliści – indeksy do bierzmowania.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.30, a w sobotę i niedzielę o godz. 15.30. Wodę święconą znajdziemy w Kaplicy Pojednania.

 1. W najbliższą niedzielę, 6 stycznia, obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego (czyli Trzech Króli). Podczas każdej Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło, które wcześniej będzie można nabyć u ministrantów przed kościołem. Święto Trzech Króli należy do tzw. świąt obowiązujących, jest także dniem modlitwy w intencjach misyjnych: ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na wsparcie misji świętych.
 2. W najbliższą niedzielę wszystkie grupy działające w parafii zapraszamy serdecznie na wspólny Opłatek do sali parafialnej: po Mszy św. o godz. 16.30, w intencjach Wspólnoty Żywego Różańca, zostanie dokonana zmiana tajemnic Żywego Różańca, a następnie zgromadzimy się na świątecznym spotkaniu.
 3. W zakrystii do nabycia jest m.in. parafialny kalendarz ścienny na 2019 rok.